To, aký obrovský vplyv a dosah majú príspevky a rôzne kampane na sociálnych sieťach, ti najlepšie demonštruje udalosť, ktorá sa stala len nedávno u našich susedov na Ukrajine. Prezidentské voľby tam vyhral herec a komik Volodymyr Zelenskiy, ktorý sa počas kampane nezapojil do žiadnej diskusie.

Ako píše portál Futurism, celá jeho kampaň bežala prevažne na dvoch sociálnych sieťach – Instagrame a YouTube. Zelenskiyeho prezidentská kariéra sa v úvodzovkách začala formovať v dobe, kedy v miestnej televíznej šou hral rolu prezidenta. Do kandidatúry ho dotlačili fanúšikovia, ktorých mal v tom čase dostatočný počet.

Celá jeho štvormesačná kampaň pozostávala z krátkych videí na YouTube a príspevkov na Instagrame. V týchto príspevkoch však vôbec nehovoril o tom, čo sa bude snažiť presadiť, ak voľby vyhrá, takže občania v podstate ani nevedeli, za čo hlasujú.

Zobraziť celú galériu (1)
FOTO TASR - Jakub Kotian

Ako ďalej píše portál Politico, prvú konfrontáciu v podobe debaty mal so svojim protivníkom až deň pred voľbami. Zelenskiyeho taktiež nepodporovali žiadne politické médiá, takže je jasné, aký vplyv asi mali na nahnevaných voličov súčasného prezidenta Porošenka, ktorý mu bol zároveň protikandidátom. Ten je totižto veľkým odporcom Ruska.

Preto sa tiež naskytla otázka, či práve Rusko nedotlačilo Zelenskiyeho k moci. Určite je pre nich výhodnejším prezidentom ako Porošenko.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom