Ubuntu už nainštalujete aj na OnePlus One

Teraz čítate
Ubuntu už nainštalujete aj na OnePlus One

Ubuntu na smartfónoch už je dostupné vďaka smartfónu BQ Aquaris E4.5. Ten bohužiaľ nepatrí medzi tie najlepšie vybavené smartfóny, takže moc ľudí aj napriek tomu, že obsahuje Ubuntu Touch nezaujal. Ďalší Ubuntu smartfón bude predstavený už tento týždeň na MWC a je ním Meizu MX4 Ubuntu. Pôjde o bežnú verziu Mx4-ky, ale s Ubuntu Touch. Našťastie existuje skvelá komunita okolo Ubuntu, ktorá dokázala na OnePlus One naportovať funkční Ubuntu Touch. Bohužiaľ, funkční síce je, ale väčšina  hlavných funkcii, ako Fotoaparát, Wi-Fi, Bluetooth alebo Dáta nefungujú.

OnePlus One môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

ROM si môžete bez problémov nainštalovať, ale uistite sa, že tieto funkcie nebudete potrebovať alebo počkajte na verziu, v ktorej budú tieto veci už opravené. Ak by ste chceli vyskúšať Ubuntu Touch na svojom OnePlus One, tak v článku nájdete aj video, ako správne Ubuntu Touch nainštalovať. Potrebné súbory na inštaláciu nájdete TU. Pred samotným flashovaným je doporučené si smartfón zálohovať a nezabudnite, že si flashujete smartfón na vlastné riziko.

Zdroj: Gizchina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Denis Bryndza
Som študent strednej školy, študujem odbor informačné technológie a o mobilné zariadenia sa zaujímam viac ako dva roky. Okrem mobilných zariadení rád hrám hry na konzolách, PC, svojom smartfóne a rád počúvam hudbu.