Ubisoft posunul dátum vydania dvoch svojich najväčších herných titulov Far Cry 6 a Rainbow Six Quarantine. Podľa najnovších informácií portálu Gamespot prídu obe hry na trh niekedy medzi aprílom 2021 a marcom 2022, teda až v budúcom fiškálnom roku.

Dôvodom sú výrobné problémy

Spoločnosť informovala, že toto oneskorenie malo byť podľa všetkého zapríčinené výrobnými problémami spojené s prebiehajúcou pandémiou koronavírusu, a teda prácou vývojárov z domu. Ubisoft sa však vôbec nestrachuje, naopak má vysoké očakávania. Podľa vývojárov by sa čas, ktorý strávia nad novými titulmi navyše, mal odraziť na hernom zážitku a kvalite výsledného produktu.

Časový horizont priblížil aj finančný manažér Ubisoftu Frédérick Duguet, ktorý počas konferenčného hovoru uviedol, že by hry mohli dokončiť už v prvej polovici nového fiškálneho roku a teda do októbra 2021.

Far Cry 6 malo mať na hráčskych obrazovkách premiéru 18. februára 2021, zatiaľ čo Rainbow Six Quarantine plánoval Ubisoft uviesť už začiatkom roka. Ubisoft už raz nový Rainbow Six posunul, a to v roku 2019 aj spolu s hrami Watch Dogs Legion a Immortal: Fenyx Rising.

V tom čase sa CEO spoločnosti Yves Guillemot vyjadril, že odklad vydania hier je nevyhnutný a taktiež označil vtedajšie novinky z dielne Ubisoftu za sklamanie. Nové Watch Dogs, na ktoré sme už aj priniesli podrobnú recenziu, bolo uvedené na trh minulý týždeň a Immortal: Fenyx Rising môžeme očakávať už v decembri. Nové dátumy vydania Far Cry 6 a Rainbow Six Quarantine sa však už tento rok pravdepodobne nedozvieme.

Zobraziť celú galériu (4)
Screenshot / YouTube / Ubisoft North America

Ubisoft sa spolieha aj na to, že v čase vydania hier už budú ľudia plne zabehnutí do konzol novej generácie. Na PC platforme by hry mali byť dostupné v Uplay a Epic Games Store. Štúdio tiež plánuje priniesť aj výkonnejšie verzie hier pre nové konzoly a taktiež pred časom oznámilo, že ceny Watch Dogs: Legion ani nového Assassin’s Creed Valhalla by nemali presiahnuť sumu 60 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom