Leto je v plnom prúde a neodmysliteľne k nemu patria aj dobré filmy v kinách. Predsa len, čo dokáže v teplý letný večer schladiť lepšie, ako kvalitný horor alebo akčná jazda? Práve preto sa dnes pozrieme na  najlepšie augustové filmy v kinách, ktoré si tento mesiac nemôžete nechať ujsť. Budete sa báť, zabávať, ale aj prežívať hlbokú nostalgiu.

5. Nočné mory z temnôt

8. august 2019

Horor Nočné mory z temnôt je založený na ikonickej knižnej sérii s rovnakým názvom. Autor Alvin Shwartz vytvoril až 82 krátkych hororových príbehov, z ktorých kombináciu tých najlepších uvidíme vo filme.

Réžiu má na starosti nórsky filmár André Øvredal, ktorý má na konte rôzne desivé drámy a thrillery. Ešte známejším menom je Guillermo del Toro, ktorý sa postaral o produkciu a scenár.

4. Rýchlo a zbesilo: Hobbs a Shaw

1. august 2019

Treba tento film vôbec predstavovať? Dwayne “The Rock” Johnson sa vracia ako Luke Hobbs a jeho bývalý protivník Jason Statham ako britský agent Deckard Shaw. Spolu sa postavia proti nebezpečnému zločincovi Brixtonovi, ktorého si strihol Idris Elba.

Opäť môžete zabudnúť na čistokrvné závody, pretože toto je doposiaľ najšialenejšia akčná jazda v histórii celej série. Zaujímavosťou je, že ide o vôbec najlepšie hodnotený film ceje franšízy Rýchlo a zbesilo.

3. Slnovrat

1. august 2019

Režisér Ari Aster nám minulý rok priniesol horor Prekliate dedičstvo, ktorý sa pozeral veľmi ťažko. Tento filmár má úžasnú schopnosť vytvoriť hrozivú atmosféru, pri ktorej sa pomaly  nedá ani dýchať.

Nenechaj si ujsť
Toto je 17 najlepších sci-fi filmov za posledných desať rokov

Podobným prípadom je aj jeho nový počin Slnovrat, ktorý možno nie je pre každého konzumenta hororov, ale ide o jeden z najlepších filmov tohto žánru vôbec. Pokiaľ vám pri filmoch neprekáža pomalšie tempo, tak tento určite nemôžete zmeškať.

2. Toy Story 4

8. august 2019

Po takmer desiatich rokoch sa štúdio Pixar vracia s ich najznámejšou sériou. Hračky prichádzajú na scénu s ich najlepším a najdojímavejším príbehom vôbec.

Woody, Buzz a celá ich skupina sa presťahovali ku dievčatku Bonnie, keďže Andy odišiel na univerzitu. Tam spoznajú aj hračku vytvorenú z vidličky, Forkyho. V emotívnom príbehu plnom dobrodružstiev mu musia ostatní vysvetliť, čo to vôbec znamená byť hračkou…

1. Vtedy v Hollywoode

15. august 2019

Dámy a páni, privítajte deviaty film legendárneho režiséra Quentina Tarantina! Jeho hviezdne obsadenie sa skladá z mien ako Leonardo DiCaprio, Brad Pitt, Margot Robbie, Al Pacino, Kurt Russell, Timothy Olyphant či Dakota Fanning.

Príbeh sa pozrie na televízneho herca (Leonardo DiCaprio) a jeho dlhoročného kaskadéra (Brad Pitt), ktorí sa rozhodnú predsadiť vo filme na konci zlatej éry Hollywoodu – v roku 1969 v Los Angeles.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom