Falošné profily sú, žiaľ, nevyhnutnou súčasťou všetkých sociálnych sietí. Množstvo ľudí vytvára falošné účty, za ktorými sa vydáva zväčša za nejakú známu osobnosť. Takýto profil mal na Twitteri aj ruský prezident Vladimír Putin.

Falošné účty zväčša poškodzujú meno skutočnej osoby a na takýchto účtoch ich majiteľ prevažne zverejňuje nepravdivé informácie. Putinov „falošný“ profil však bol úplne iný. Drvivá väčšina z vyše milióna sledovateľov ho v podstate brala ako anglickú verziu oficiálneho Putinovho účtu. To, že tento účet neprekážal ani samotnému prezidentovi Ruska, nasvedčuje aj fakt, že práve tento účet bol jedným z troch, ktoré sledoval.

Na tomto účte si prevažne mohol nájsť tweety z Putinových vystúpení, ktoré boli v angličtine. Účet sa dokonca objavil aj na známom spravodajskom portáli BBC. No napriek tomu, že tento účet nikomu neprekážal a nekazil nikoho meno, Twitter sa ho rozhodol zablokovať.

Odôvodnili to slovami, že účet bol zablokovaný na základe zosobňovania inej osoby, teda ruského prezidenta Vladimíra Putina. Tento krok je samozrejme v plnom súlade s pravidlami Twitteru. O tom, kto za týmto úspešným účtom stál, sa však nevie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom