V článku boli použité aj materiály TASR.

Elon Musk je presvedčený, že Twitter sa má lepšie, než kedykoľvek predtým. Dáta, ktoré dnes 27. novembra zverejnil, sú na jeho strane. Podľa nich momentálne Twitter zažíva rekordný rast aj záujem používateľov. Na tému upozornil Engadget.

Podľa zverejnených dát, ktoré boli súčasťou jeho internej prezentácie, Twitter zažíva rekordný nárast nových používateľov a zároveň najväčšiu aktivitu existujúcich používateľov v histórii platformy. Zároveň podotkol, že nenávistné prejavy sú na ústupe.

Musk stále hovorí o superaplikácii Twitter 2.0

V súvislosti s nedávnymi náhlymi zmenami sa na krátko veľmi zvýšil počet dvojníckych účtov, ktoré sa vydávali za niekoho iného. Musk však upozorňuje, že tieto impersonácie neskôr taktiež výrazne klesli.

Na sociálnej sieti Twitter sa totiž pred pár týždňami objavilo množstvo falošných účtov známych osobností vrátane pápeža Františka či bývalého amerického prezidenta Georgea Busha ml. Stalo sa tak po tom, čo Twitter spustil službu mesačného poplatku za overenie používateľov. Problém podľa nového majiteľa už pominul.

Musk zároveň priblížil svoju víziu Twitteru 2.0, no neprezentoval takmer nič nové. Aplikácia by podľa všetkého mala ponúknuť šifrované správy, video obsah, dlhé tweety v štýle článku a platby. Jeden z používateľov úsmevne reagoval, že limit znakov by sa mal zvýšiť z 280 na 420. Musk odpovedal, že to je dobrý nápad.

Podľa The Verge Musk rozposlal formulár, v ktorom mali zamestnanci potvrdiť, či chcú byť súčasťou „Twitteru 2.0“. Upozornil, že ak chcú zostať, musia sa pripraviť na „dlhé pracovné hodiny pri vysokej intenzite“. Formulár mali odovzdať najneskôr do 23:00 nášho času vo štvrtok 17. novembra.

Ja to tlačidlo nestlačím,“ napísal podľa The Verge na Slack jeden zo zamestnancov. „Moja služba končí s Twitterom 1.0, neželám si byť súčasťou Twitteru 2.0.“ Následne vyšlo najavo, že spoločnosť opustili stovky ľudí, o čom sme informovali v samostatnom článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP