Twitch Prime, ako projekt Amazonu bol spustený približne pred dvomi rokmi. Odvtedy sa táto služba stihla poriadne rozšíriť a dnes sa môže pochváliť až 100 miliónmi platiacich zákazníkov mesačne.

Ide o veľmi atraktívnu službu, ktorá za 4,99 dolára mesačne toho ponúka veľa. Zákazník v rámci služby môže dať subscribe svojmu obľúbenému streamerovi na platforme Twitch, má prístup k Prime videám na Amazone, bezplatný prístup k vybraným hrám, zľavy v obchodoch Whole Foods a je mu garantované doručenie do dvoch dní (pri objednaní tovaru z Amazonu). Veľa používateľov tiež tešila možnosť sledovať stream bez reklám. To však v základnom balíčku bude onedlho zrušené.

Len v rámci drahšieho balíka

Možnosť sledovanie videí bez reklám zanikne už 14. septembra. Len včera to oznámila samotná spoločnosť. Ostatné výhody ostanú neporušené. Toto rozhodnutie by podľa Amazonu malo pomôcť k lepšej podpore  streamerov, nakoľko reklama je pre nich dôležitým zdrojom príjmov. Možno ešte dôležitejším ako samotný zisk z predplatného, ktoré je okolo 50 %. Rozhodnutie je založené aj na fakte, že ak svojho obľúbeného streamera podporí používateľ subom, tak sledovanie občasných reklám, ktoré mu prinesú ďalšie príjmy a tým ďalšie skvalitňovanie vysielania mu nebudú prekážať.

Nenechaj si ujsť!
Prvý streamer prekonal magickú hranicu v počte followerov na Twitchi

Stále však ide o veľmi výhodnú ponuku. Klasické predplatné cez Twitch totiž stojí rovnako, ako to cez Amazon, no nezahrňuje žiadne ďalšie výhody. Za zmienku tiež stojí, že zrušenie sledovania bez reklám sa dotkne len nových predplatiteľov. Pre tých súčasných nastane zmena až 15. októbra. Naďalej však bude možné získať túto funkciu späť, a to vo forme drahšie balíka Twitch Turbo, ktorý mesačne vychádza na 8,99 dolára.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom