banner-iphone-7Kalifornský výrobca si už pripravuje nové produkty pre tento rok, v ktorom sa dočkáme okrem nových iPhonov aj vylepšených iPadov. Tie môže spoločnosť predstaviť o pár mesiacov v troch veľkostných verziách. Omladenia sa vraj dočká aj dva roky starý model so 7,9″ displejom.

Tieto prvotné informácie poskytol známy analytik Ming-Chi Kuo, ktorý už po niekoľko rokov pomerne úspešne predpovedá predstavenia nových zariadení s logom jabĺčka. Samozrejme, občas sa aj skúsený a uznávaný analytik môže zmýliť, no jeho predpoklady sú v celku úspešné. Podľa posledných informácií má Apple predstaviť tri nové verzie iPadov, ktoré prídu s 9,7″, 12,9″ displejom a chýbať nebude ani model s displejom, ktorého uhlopriečka bude dosahovať 10 až 10,5″. Najväčší z trojice by mal byť druhou generáciou iPadu Pro s novým procesorom A10X, ktorý zrejme dostane aj stredne veľký model. Ten bude vlajkovou loďou Applu a jeho predná strana bude obsahovať len minimálne rámiky okolo displeja.

ipad-pro-12-9zdroj fotografie: The Verge

TIP: Problémy pri výrobe procesorov pre nové iPady môžu spôsobiť oneskorenie ich predstavenia

„Najmenší“ tablet z budúcej ponuky sa stane lacnejším variantom, ktorý dostane procesor A9, ktorý ešte pred dvomi rokmi priniesol iPhone 6/6S. Aj keď nie sú tieto tvrdenia oficiálne potvrdené, výrobca má pred sebou nemalú výzvu. Kvôli veľkej podobnosti tabletov je zložité rozlíšiť, ktorá verzia je určená pre danú skupinu zákazníkov. Tento „problém“ môže Apple vyriešiť pri nových modeloch. Odkedy sa na trh dostali verzie iPhonov s označením „Plus“, výrazne klesla popularita iPadu so 7,9″ displejom a od roku 2015 mu výrobca nepriniesol žiadne vylepšenie.

ipad-s-klavesnicouzdroj fotografie: The Verge

Zatiaľ nie je jasné, aké vylepšenia nové tablety prinesú, no rozdiel medzi nimi by mohol byť viditeľnejší ako medzi iPadom Pro s 9,7″ displejom a jeho súrodencom, iPadom Air 2. Všetky tieto špekulácie sa potvrdia alebo vyvrátia až o pár mesiacov. Mign-Chi Kuo tiež predpokladá, že sa dopyt po nových iPadoch zníži na 35 miliónov kusov, čo by však spoločnosť nemalo nejak výrazne poznačiť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP