Jeden z najúspešnejších seriálov stanice BBC – Peaky Blinders, mieri do svojho televízneho finále v podobe šiestej série. Prichádzajúce pokračovanie práve dostalo vôbec prvý trailer, ktorý potvrdzuje jedno – Tommy Shelby je pre záchranu rodiny schopný spraviť čokoľvek.

Presný dátum premiéry čerstvej série ešte síce nepoznáme, vieme však, že priamo nadviaže na koniec piatej sezóny, v ktorej sa pokazilo asi všetko, čo mohlo, na čo doplatilo aj viacero kľúčových postáv.

TMDB.org

Nové epizódy sa tak ponesú v duchu boja Shelbyovcov proti čoraz silnejšej britskej strane fašistov na čele s nevyspytateľným Oswaldom Mosleym, ktorý je doposiaľ najsilnejším protivníkom, proti akému Thomas Shelby stál.

Potvrdzuje to aj tvorca seriálu, Steven Knight, ktorý podľa Variety prichádzajúcu sériu vopred označuje ako najlepšiu a najnapínavejšiu a zároveň približuje myšlienkové pochody hlavnej postavy.

Šiesta séria bude pokračovať v útrapách Tommyho Shelby v jeho boji proti fašizmu. Keď sa Tommy vrátil domov z Prvej svetovej vojny, bol emočne mŕtvy. Skúsenosť z neho spravila nihilistu, vypnutého a amorálneho človeka schopného spraviť čokoľvek. Pred tým mal jediný cieľ, ktorým boli peniaze, pri strete s fašizmom v ňom však niečo ožilo a opäť rozoznáva dobro a zlo.

Prvý trailer k prichádzajúcemu finále okrem vypätých momentov prináša aj krátky pohľad na vracajúce sa postavy, medzi ktorými nechýbajú ako členovia klanu Shelbyovcov, tak aj miláčik fanúšikov – Alfie Solomons v podaní Toma Hardyho.

V novej sérii sa vráti aj hviezda seriálu Queen’s Gambit, herečka Anya Taylor-Joy, ktorá si zopakuje úlohu vypočítavej Giny, manželky Michaela Shelbyho.

Boj s rakovinou ešte pred začatím nakrúcania naopak prehrala 52-ročná Helen McCrory, predstaviteľka tety Polly, ktorá si mala zahrať aj v šiestej sérii, no kvôli odkladom nakrúcania v dôsledku koronavírusu napokon nestihla natočiť ani jediný záber.

Aj keď šiesta séria Peaky Blinders bude poslednou, príbeh klanu Shelbyovcov bude pokračovať v celovečernom filme.

Viac o ňom, ako aj o samotnom prichádzajúcom pokračovaní, sa dozvieš aj v obsiahlom sumáre všetkého dôležitého o Peaky Blinders.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú