S televíznymi projektami podľa videoherných predlôh sa nám roztrhlo vrece a okrem The Last of Us k najočakávanejším rozhodne patrí aj televízny remake ikonickej akčnej strieľačky Halo. Pripravovaný seriál si premiéru odkrúti počas budúceho roka a práve sa nám predstavil prvou ukážkou.

Na čom si užiješ dokonalý zvuk s OLED televízorom?

Kúp si televízor OLED spolu so soundbarom alebo WiFi reproduktorom a získaj cashback vo výške nákupnej ceny audio produktu späť.

POZRI SI CELÚ–>PONUKU<–

Krátky teaser síce neodhaľuje nič o dejovej zápletke, dokonca nepredstavuje ani jednotlivé postavy na čele s Master Chiefom, okamžite však zaujme vizuálnym prevedením, na ktorom tvorcovia rozhodne nešetrili a seriál zatiaľ pôsobí vysokorozpočtovým dojmom.

Vitaj v budúcnosti

Halo sa bude inšpirovať rovnomennou hernou predlohou, ktorá patrí k ikonám akčného žánru z rúk Microsoft Studios. Dej hier je zasadený do 26. storočia, kedy ľudstvo úspešne kolonizovalo vesmír, no zároveň vstúpilo do medzigalaktickej vojny proti nepriateľskej rase Covenantov.

Miska váh sa v krvavom spore čoskoro začne prikláňať na stranu „emzákov“. Odpoveďou čoraz bezradnejších ľudí sú Sparťania – geneticky aj technologicky upravení supervojaci schopní splniť aj tie najťažšie úlohy. Zatiaľ nie je úplne jasné, na ktorú časť vojny sa bude seriál sústrediť, v ideálnom prípade začne pomalšie a predstaví začiatok celého konfliktu.

Prečítaj si aj
Rúti sa k nám záplava brutálnych seriálov inšpirovaných hrami – tieto sú najlepšie

Podobne ako v hrách, aj v seriáli sa v centre diania ocitne  John-117, známy aj pod prezývkou Master Chief, ktorého stvárni Pablo Schreiber. Herca možno poznáš z vydarenej akčnej snímky Dokonalá lúpež alebo z minisérie Defending Jacob.

Už na budúci rok

Televízne Halo vzniká pod značkou Paramount a bude dostupné exkluzívne v rámci streamovacej služby Paramount+. U nás bude táto služba predstavená počas budúceho roka pod názvom SkyShowtime. Premiéra seriálu je naplánovaná na budúci rok.

Paramount+

Aj keď upútavka vzbudzuje veľké nádeje na kvalitný zážitok, netreba sa tešiť predčasne. Ako informuje Verge, projekt je totiž vo vývoji už od roku 2013 a vystriedalo sa pri ňom viacero tvorcov. Kvôli narastajúcim nákladom aj nezhodám tvorcov sa Halo na dlhé roky ocitlo vo „vývojárskom pekle“, čo nikdy nie je dobrým znamením.

Nádej na úspech okrem nadupanej ukážky dáva aj meno Stevena Spielberga, ktorý sa na projekte podieľa v role producenta, tvorcovia seriálu navyše úzko spolupracovali aj s herným štúdiom 343 Industries, ktoré stojí za hernou predlohou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú