Google Pixel 3a stojí o polovicu menej než Samsung Galaxy S10+ či Huawei P30 Pro, no po stránke fotoaparátu sa cenovka rozhodne nedá porovnávať. 

Len nedávno boli predstavené dve novinky z dielne Googlu, ktoré môžeme poznať pod názvom Pixel 3a a Pixel 3a XL. Práve lacnejší z nich, ktorého cena sa aktuálne pohybuje na oficiálnych stránkach na úrovni 399$ (~ 356 €), sa zúčastnil konkurenčného boja v teste fotoaparátu známeho YouTubera Aruna Mainiho.

Jeho konkurentmi boli aktuálne najlepšie fotomobily sveta, a to Samsung Galaxy S10+ a Huawei P30 Pro. Snáď netreba pripomínať, že ich cena oproti Pixelu 3a je minimálne dvojnásobná.

Papierovo bez šance!

Ak sa pozrieme na hardvér vlajkových lodí, Samsung Galaxy S10+ má v talóne 12 MPx hlavný snímač s premenlivou clonou, 12 MPx telefoto snímač, 16 MPx ultraširoký snímač a duálny 10+8 MPx selfie fotoaparát.

Huawei P30 Pro ponúka 40 MPx hlavný snímač, 20 MPx ultraširoký snímač, 8 MPx telefoto snímač s periskopom, prídavný ToF snímač pre zisťovanie hĺbky a 32 MPx selfie fotoaparát. Huawei navyše podporuje nový typ RYYB obrazového filtra, ktorý má za úlohu dramaticky vylepšíť kvalitu nočných fotografií.

Zobraziť celú galériu (1)
Dávid Igaz / FonTech

Naproti tomu stojí Google Pixel 3a, ktorý prichádza s jediným 12,2 MPx fotoaparátom na zadnej strane a 8 MPx fotoaparátom na prednej strane. Na prvý pohľad nemá Pixel 3a papierovo a hardvérovo žiadnu šancu, no najnovší prírastok do rodiny Googlu dostal od svojho staršieho a drahšieho brata Pixel 3/3 XL takmer rovnaký softvér pre spracovávanie obrazu, farieb a nočných fotiek.

Výsledok jednoznačne ohromil

Ako si teda nováčik počínal? Pri fotení za denného svetla vyniká Pixel 3a výborným dynamickým rozsahom oproti konkurentom. Zahanbiť sa nedal ani pri zhotovovaní portrétov a nezaostáva ani pri selfie fotografiách či pri natáčaní videí. Asi najlepšie vystihujú celý test snímky v nočných podmienkach.

V tomto smere novinka od Googlu pomocou softvéru a módu nočného videnia (Night Sight) nemá problém zápasiť ani s Huawei P30 Pro, ktorého nočné fotografie sú hlavným ťahúňom jeho reklamy vo svete. Bohužiaľ, softvér nedokáže replikovať fotografie z ultraširokého snímača či neposkytne rovnakú kvalitu v porovnaní s 5-násobným optickým zoomom P30 Pro. V každom prípade, Pixel 3a ukazuje, aká sila sa skrýva v softvéri a aj smartfón za polovičnú cenu vlajkových lodí dokáže s fotoaparátom divy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom