Včerajšok bol pre Škodu a všetkých fanúšikov elektromobility veľkým dňom. Mladoboleslavská automobilka oficiálne predstavila svoje prvé elektrické SUV Enyaq iV. Zatiaľ čo oficiálne ceny všetkých modelov u nás presne nepoznáme, Nemci už svoje cenovky dostali, píše portál Ecomento.

Všetky detaily z predstavenia nového elektrického SUV od Škodovky sme priniesli v tomto rozsiahlom článku. Cenovky jednotlivých verzii si však česká aj slovenská divízia Škody zatiaľ necháva pre seba.

Škoda

Zaujímavé správy prichádzajú z Nemecka, kde sa na rozdiel od nášho trhu bude predávať aj najslabšia verzia s označením Enyaq iV 50 so 109 kW motorom a dojazdom 340 km podľa WLTP. Najlacnejšia verzia nového Enyaqu stojí v Nemeckú fantastických 33 800 € vrátane 19 % DPH. Je však otázne, či sa tento model vôbec dostane aj na náš trh.

Oveľa viac nás preto zaujímajú cenovky Enyaqu iV 60 a iV 80, ktoré budú od začiatku dostupné aj u nás. Enyaq iV 60 s výkonom 132 kW a dojazdom 390 km podľa WLTP sa v Nemecku začne predávať za prijateľných 38 850 €. Ešte lepšie vybavený Enyaq iV 80 so 150 kW motorom a dojazdom až 510 km podľa WLTP pôjde do predaja za 43 950 €.

Škoda

Dvojica najprémiovejších modelov Enyaq iV 80x a iV 80 RS zatiaľ svoju cenovku nedostali ani pre nemecký trh. Môžeme očakávať, že slovenské ceny budú naozaj veľmi podobné, alebo dokonca rovnaké s tými nemeckými.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom