Microsoft neustále pracuje na zlepšovaní Windows 10 a zmeny neprichádzajú len po technickej, ale aj po dizajnovej stránke. Ako informoval WindowsLatest, najbližšia veľká októbrová aktualizácia by sa mala niesť najmä v znamení grafických zmien.

Samozrejme, Microsoft v najbližšej aktualizácii môže priniesť aj niekoľko technických vychytávok, o ktorých sme písali už v predchádzajúcich článkoch. Okrem iného sa zrejme môžeme tešiť na užitočnú funkciu, ktorá upozorní používateľa, či sa aplikácia po inštalácií pridala do zoznamu programov, ktoré sa spustia ihneď po štarte počítača.

Všetky spomenuté funkcie sa však zatiaľ objavili iba v testovacích verziách a v najbližšej októbrovej aktualizácii 20H2 sa preto môžu, ale aj nemusia objaviť.

Rozširovanie Fluent dizajnu a funkcia Windows Spotlight

Fluent dizajn sa postupne rozrastá do všetkých zákutí Windows 10, ako aj do ostatných webových či mobilných aplikácií Microsoftu. V októbrovej aktualizácii by sa mohol rozšíriť aj do prepínača aplikácií, ktorý vyvoláš stlačením kláves Win+Tab.

WindowsLatest

Ako sme písali už dávnejšie, s príchodom aktualizácie 20H2 sa prejavia aj zmeny nesúce nový dizajn do ponuky Štart. Aj táto novinka sa už objavila v niekoľkých testovacích verziách pre členov Insider programu a je takmer isté, že ju uvidíme vo finálnej verzii operačného systému.

Microsoft

Funkcia Windows Spotlight na pracovnú plochu dodá prezentáciu najlepších obrázkov z vyhľadávača Bing. Windows 10 síce ponúka možnosť vytvorenia vlastnej prezentácie obrázkov na ploche, no takáto možnosť je často zdĺhavá. Spotlight je pritom aktuálne dostupný pre uzamykaciu obrazovku, kde sa obrázky náhodne menia.

Windows Latest

Niekoľko technických noviniek

Prechod na predvolené nastavenia webového prehliadača bude jednoduchší. Microsoft by mal v novej aktualizácii pridať do menu Predvolené aplikácie (Default apps) možnosť, ktorá jedným kliknutím obnoví predvolené nastavenia webového prehliadača. V praxi to bude znamenať, že po kliknutí na tlačidlo potvrdenia sa ako predvolený prehliadač nastaví Microsoft Edge a rovnako sa jeho ikona pripne na pracovnú plochu a spodnú lištu.

WindowsLatest

Poslednou väčšou novinkou je integrácia webovo založených komponentov priamo do systému. Jedným z nich by malo byť nové používateľské rozhranie pri vytváraní konta do nového zariadenia. Nové rozhranie je v zásade webová aplikácia zo serverov Microsoftu, ktorá však dokáže bežať aj bez pripojenia na internet. Podobných implementácií pribudne časom do systému ešte viac.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom