Súčasťou prepracovaného a modernejšieho Windowsu 10 je aj zmena dizajnu ponuky Štart, ktorá mala pôvodne zavítať až na jar budúceho roka. Ako ale informoval portál WindowsLatest, nové menu zrejme uvidíme skôr – už zrejme počas októbra alebo novembra.

Aktualizácia s označením 20H2 má priniesť niekoľko vizuálnych, ale aj technických zmien v operačnom systéme. Nasadenie tejto verzie pre bežných používateľov sa očakávalo až niekedy na jar budúceho roka, no Microsoft všetkých prekvapil tým, že pred pár dňami vypustil beta verziu Windows 10 19042.421 pre členov testovacieho programu Insider.

Testovacia verzia aktualizácie priniesla aj spomínaný nový vzhľad ponuky Štart, ktorý je omnoho modernejší a celkovo zapadá do koncepcie takzvaného Fluent dizajnu, ktorý sa dotýka aj zmien mnohých ikon v operačnom systéme Windows 10.

Microsoft v minulosti tvrdil, že sa chce s príchodom nového menu Štart zbaviť aj živých dlaždíc, no tie zatiaľ v beta verzii zostali a zrejme sa s nimi stretneme ešte aj pri nasadení novinky širokej verejnosti.

Ďalšou zmenou si teda prejde prepínanie aplikácií v multitaskingu, ktoré je možné využiť cez známu klávesovú skratku Alt+Tab. Po novom pribudnú v menu po stlačení klávesovej skratky Alt-Tab okrem aktívnych aplikácií aj karty z prehliadača Microsoft Edge. Doposiaľ sa bolo možné v rámci multitaskingu prepnúť len na aktívnu kartu prehliadača.

Novinka tak umožní prepínanie sa medzi všetkými kartami otvorenými v prehliadači a nielen prechod na aktívnu kartu. Niekomu však táto novinka nemusí vyhovovať, a preto vývojári našťastie mysleli aj na týchto používateľov. Pre tých, ktorí by chceli pracovať s pôvodnou funkcionalitou, počet zobrazených položiek v multitaskingu sa bude dať zmeniť v nastaveniach systému v položke Multitasking.

Samozrejme, táto funkcia sa bude dať rôzne prispôsobovať. Používatelia, ktorí majú často otvorených mnoho okien v prehliadači, ju zrejme nebudú mať príliš v láske, preklikávať sa totiž touto skratkou cez desiatky otvorených kariet asi nie je nič príjemné.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú