Šíriaci sa nový koronavírus ochromil celý svet. Musíme sa prispôsobiť novým návykom a opatreniam, ktoré majú zamedziť jeho nekontrolovateľné šírenie. Medzi tieto opatrenia patrí aj zatvorenie obchodov a minimálne vychádzanie z domu. Aj preto je v súčasnosti voľba číslo jeden online nakupovanie.

Aby sme prežili, musíme nakupovať. Týka sa to samozrejme najmä potravín či drogérie. Nevyhnutnou súčasťou našich životov sú však aj lieky a mnohé ďalšie doplnky. Nedávno sme priniesli prehľad e-shopov, v ktorých si môžeš objednať potraviny aj s doručením priamo k tebe domov. Teraz sme sa zamerali na ponuky a podmienky internetových lekární.

Prehľad lekární

Internetová lekáreň Lieky24 pristúpila k obmedzeniu počtu denných objednávok v záujme promptného doručenia. Zásielky sa im darí vyskladniť do 24 – 48 hodín, pričom zároveň informuje, že nie všetky produkty z objednávky môžu byť dodané. O tejto skutočnosti však informujú zákazníka telefonicky.

V obchode nájdeš množstvo druhov liekov, zdravotníckych potrieb, špeciálnych potravín, ale aj drogériu či kozmetiku. K dispozícii sú aj ochranné rúška či antibakteriálne prípravky. Minimálna objednávka stanovená nie je, no nutná je platba vopred. Lekáreň odosiela tovar v rámci celého Slovenska a cena za dopravu je 3 €. Ak nakúpiš nad 30 €, dopravu máš zadarmo.

Zobraziť celú galériu (6)
Printscreen/Lieky24

Lekáreň Lieky-online ponúka okrem liekov aj kozmetiku, zdravotnícke potreby, veterinárne prípravky či potreby pre deti a novorodencov. Vzhľadom na množstvo objednávok a obmedzenú dostupnosť tovaru je však dodacia doba 5 až 7 pracovných dní. Obchod má k dispozícii aj viacero antibakteriálnych prípravkov či ochranných rúšok.

Obchod doručuje svoj tovar v rámci celého Slovenska a minimálna objednávka stanovená nie je. Čo sa dopravy týka, tú zabezpečuje kuriér za cenu 3,50 € pokiaľ je hodnota tvojej objednávky do 35 €. Ak je hodnota nad 35 €, dopravu máš zadarmo.

Online nakupovanie ponúka aj lekáreň Tabletka, ktorá však hlási výpadky v zásobovaní. Týka sa to hlavne dezinfekčných prostriedkov či ochranných rúšok a vzhľadom na enormný záujem, nestíhajú aktualizovať ich dostupnosť. Tieto informácie preto poskytujú predovšetkým prostredníctvom e-mailovej komunikácie.

Lekáreň ponúka okrem liekov aj zdravotnícke pomôcky, bylinné prípravky, kozmetiku, drogériu, obuv, ale aj špeciálne potraviny či výživové doplnky. Objednávky prijaté do 12 hodiny sú spravidla expedované nasledujúci pracovný deň. Nie je však isté ako je to v súčasnosti. Hodnota minimálnej objednávky stanovená nie je a cena dopravy začína na sume 3,10 €.

Nákup liekov online poskytuje aj najväčšia sieť lekární Dr.Max. Lekáreň sa netají tým, že v súčasnosti zaznamenávajú extrémny nárast počtu objednávok, čo sa prejavuje aj na dobe doručenia. Tá je aktuálne až 9 pracovných dní. Tieto informácie sa však priebežne aktualizujú. Lekáreň ponúka veľké množstvo liekov, výživových doplnkov, kozmetiky či drogérie.

V súčasnosti však majú vypredané ochranné rúška aj dezinfekčné prostriedky. Intenzívne však pracujú na ich obstaraní. Momentálne je dostupný len jeden druh dezinfekcie na ruky a povrchy. Nákup do 29,90 € je doručovaný za cenu 2,99 €. Ak s objednávkou prekročíš túto hodnotu, dopravu máš zadarmo.

Obchod Mojalekáreň má vo svojej ponuke okrem liekov aj kozmetiku, drogériu, chovateľské potreby, špeciálne potraviny, nápoje či dokonca hračky. Expedíciu zásielok momentálne zvládajú do dvoch pracovných dní. K dispozícii sú aj ochranné rúška či dezinfekčné prostriedky, no ich dostupnosť sa dynamicky mení.

Hodnota minimálnej objednávky stanovená nie je. Obchod však aktuálne akceptuje len bezhotovostnú platbu. Tovar doručujú kuriérom alebo do výdajných miest Zásielkovňa. Cena dopravy je 2,49 € v prípade zásielkovne a 3,49 € v prípade kuriéra. Ak však nakúpiš nad 30 €, dopravu máš zadarmo.

Medzi veľké lekárenské reťazce rozhodne patrí aj Benu lekáreň. V e-shope ponúka okrem liekov aj zdravotnícke pomôcky, drogériu, kozmetiku, zdravú stravu, veterinárne produkty či rôzne špeciálne potraviny. Rúška a dezinfekčné prostriedky sú však aktuálne nedostupné. Hodnota minimálnej objednávky je stanovená na 10 €.

Doba dodania závisí od viacerých faktorov, no bežne sa pohybuje do dvoch pracovných dní. Lekáreň v súčasnosti akceptuje len online platby, pričom tovar je doručovaný v rámci celého Slovenska. Cena dopravy je 2,99 €, ak je hodnota objednávky do 30 €. Nad tento limit je doprava zadarmo.

Lekáreň v kocke ponúka okrem liekov aj zdravú výživu, kozmetiku, drogériu, zdravotnícke potreby a potreby pre zvieratá. Dostupné sú aj dezinfekčné prostriedky, no rúška sme v obchode nenašli. Tovar je väčšinou expedovaný do dvoch pracovných dní, no nie je známe ako je to v súčasnosti. Hodnota minimálnej objednávky však stanovená nie je.

Doprava je zabezpečovaná v rámci celého Slovenska kuriérskou spoločnosťou. Cena dopravy taktiež závisí od hodnoty objednávky. Ak bude hodnota tvojej objednávky do 39,99 €, za dopravu zaplatíš 2,99 €. Ak túto hodnotu prekročíš, tak dopravu máš zadarmo.

V obmedzenom režime funguje aj Najlekáreň. Objednávky sú expedované s oneskorením približne 10 dní. V obchode nájdeš lieky, výživové doplnky, kozmetiku, zdravotnícke pomôcky a potreby pre zvieratá. K dispozícii sú aj dezinfekčné prostriedky a menšie množstvo rúšok. Hodnota minimálnej objednávky stanovená nie je.

Zobraziť celú galériu (6)
Printscreen/Najlekaren

Cena za dopravu závisí predovšetkým od hmotnosti objednávky a zvolené spôsobu doručenia. Ak váži tvoja objednávka do 2 kg, doprava pri nákupe do 40 € je zadarmo. Ak váži viac, tak dopravu máš zadarmo len pri nákupe nad 50 €. V ostatných prípadoch je cena dopravy 2,70 € ak si zvolíš zásielkovňu alebo 2,99 € pri kuriérovi.

Pilulka24 disponuje rôznym tovarom. Od liekov cez kozmetiku a drogériu až po športové potreby a zdravotnícky materiál. K dispozícii sú aj dezinfekčné prostriedky a ochranné rúška. Doba dodania tovaru známa nie je a to isté sa týka aj hodnoty minimálnej objednávky. Lekáreň tovar doručuje v rámci celého Slovenska prostredníctvom kuriéra.

V rámci Bratislavy a okolia využíva na rozvoz vlastné vozidlá. Doprava zadarmo je v prípade nákupu nad 49,90 € a platí pre celé Slovensko. V ostatnom prípade zaplatíš za dopravu 2,99 €. Ak si zvolíš zaslanie do odberných miest Zásielkovňa, za dopravu zaplatíš 1,99 €.

Schneider lekárni nájdeš okrem liekov bežný lekárenský a drogistický tovar. Nájdeš tu však aj dezinfekčné prostriedky, rúška a respirátory. Aktuálna doba dodania známa nie je a to isté sa týka aj hodnoty minimálnej objednávky. Cena za doručenie závisí hlavne od váhy objednávky.

Ak je váha do 1 kg, za dopravu zaplatíš 2,50 €. Do 2 kg zaplatíš za dopravu 3 €, do 5 kg zaplatíš 4 € a do 10 kg zaplatíš 5 €.

Lekáreň Magister predáva vo svojom obchode lieky, kozmetiku, výživové doplnky, zdravotnícke potreby, čaje či špeciálne potraviny. K dispozícii sú aj dezinfekčné prostriedky či ochranné rúška na tvár. Hodnota minimálnej objednávky stanovená nie je a tovar je spravidla expedovaný do 3 pracovných dní.

Zobraziť celú galériu (6)
Printscreen/Magister

Doprava je zabezpečená v rámci celého Slovenska a jej cena závisí podľa výberu doručovateľa. Ak si zvolíš poštového kuriéra, cena dopravy je 2,95 €. Pri objednávke nad 66 € za dopravu neplatíš. Ak zvolíš GLS kuriéra, cena dopravy je v tomto prípade 6,27 €. Dopravu zdarma máš ak vytvoríš objednávku v celkovej hodnote nad 133 €.

Predaj liekov cez internet zabezpečuje aj obchod ilieky.com. Okrem liekov tu nájdeš aj kozmetiku, zdravotnícke pomôcky, doplnky výživy, drogérie či tovar pre zvieratá. Z dôvodu predlžovania dodacích lehôt dodávateľmi sa však musíš pripraviť na to, že objednávky sa môžu oneskoriť o 3 až 14 dní.

V obchode sme nenašli žiadne rúško, no k dispozícii je aspoň zopár dezinfekčných prostriedkov. Hodnota minimálnej objednávky stanovená nie je. Tovar sa doručuje v rámci celého Slovenska kuriérom alebo do Zásielkovne. Cena dopravy je zadarmo ak nakúpiš nad 19,90 €. V opačnom prípade za dopravu zaplatíš 3 €.

Lieky zakúpiš aj v obchode s príznačným názvom Internetoválekáreň. Okrem liekov predávajú aj kozmetiku, potreby pre tehotné, špeciálne potraviny či doplnky pre deti. V obchode nájdeš aj dezinfekčné prostriedky a rúška. Ak je tovar skladom, dodacia lehota je zvyčajne do dvoch pracovných dní. Ak skladom nie je, dodacia lehota sa predlžuje na 7 dní.

Hodnota minimálnej objednávky stanovená nie je. Doprava je zabezpečovaná po celom Slovensku. Ak si vyberieš poštového kuriéra, za dopravu zaplatíš 2,99 €. Kuriér GLS ťa naopak vyjde 3,90 €. Pokiaľ nakúpiš nad 30 €, dopravu máš zadarmo.

V obchode Dobré lieky nájdeš nielen lieky ale aj výživové doplnky, potreby pre zvieratá či kozmetiku. K dispozícii sú aj dezinfekčné prostriedky a ochranné rúška v rôznych prevedeniach. Hodnota minimálnej objednávky stanovená nie je a doprava kuriérom stojí 3,4 €. Dodacia lehota známa nie je, no dodanie prebieha len počas pracovných dní.

Známa lekáreň Pilulka ponúka lieky, drogériu, kozmetiku, zdravotnícke pomôcky či športové potreby. K dispozícii sú aj dezinfekčné prostriedky či ochranné rúška. Hodnota minimálnej objednávky stanovená nie je. V rámci Bratislavy a okolia používajú na rozvoz vlastné vozidlá, pričom doprava stojí 2,99 €.

Zobraziť celú galériu (6)
Printscreen/Pilulka

Rovnakú sumu zaplatíš aj v prípade ďalších spôsobov dodania. Vybrať si môžeš poštového alebo GLS kuriéra. Ak spravíš objednávku nad 49,90 €, dopravu máš zadarmo. Vybrať si môžeš aj doručenie do odberných miest Zásielkovňa, ktoré je spoplatnené sumou 1,99 €.

Lekáreň Sedmokráska ponúka okrem liekov aj drogériu, kozmetiku, športové potreby, zdravotnícke pomôcky či špeciálne potraviny. Nájdeš tu aj dezinfekčné prostriedky, no rúška sme nenašli. V dôsledku zvýšeného dopytu je možné, že niektoré objednávky môžu v súčasnosti meškať. Hodnota minimálnej objednávky stanovená nie je.

Ak je objednávka potvrdená do 11 hodiny, v rámci Bratislavy je možné jej doručenie ešte v ten istý deň. Cena dopravy je však v tomto prípade 8,40 €. Ak si zvolíš iný spôsob dopravy, cena doručenia je od 2,50 € do 3,30 €. Dopravu máš zadarmo, ak nakúpiš nad 79 €.

Odlišnosti hlavne v cenách a možnostiach dopravy

Tovar lekárni je viac menej rovnaký. Všade nájdeš rôzne lieky, výživové doplnky či špeciálnu výživu. Nechýba však ani kozmetika či drogéria. Mnohé obchody dopĺňajú svoj obchod o sortiment pre zvieratá, deti či športové potreby. Platí, že väčšina lekární pociťuje obrovský nárast objednávok, čo sa môže prejaviť v dodacej lehote či meškaní objednávok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP