Častým darčekom pod vianočným stromčekom býva elektronika a smartfóny zvlášť. V tomto prípade prevládajú hlavne smartfóny, ktoré patria medzi najviac žiadané predovšetkým u mladých ľudí.

Už o pár hodín všetci usadneme k štedrovečernej večeri so svojimi blízkymi a hneď potom sa pustíme k obdarovaniu jeden druhého. Ako bolo spomenuté, nový smartfón býva častým darčekom a ak aj ty si jeden nájdeš pod stromčekom, tak tu pre teba máme výber zaujímavých aplikácií, pričom o niektorých si zrejme doteraz ešte nepočul. Drvivá väčšina je dostupná na oba operačné systémy ako Android, tak aj iOS.

Pocket Casts

Android / iOS

Podcasty sa síce u nás na Slovensku ešte len rozbiehajú, no už aj u nás ich nájdeš vyše desať a ide o zaujímavú formu získavania nových informácií a správ. Taktiež sa v podcastoch objavujú zaujímavý hostia a rozhovory s nimi a ak ti nerobí problém cudzí jazyk, tak ťa čakajú desiatky až stovky zaujímavých podcastov. A čo je lepšie na ich objavovanie, než aplikácia určená práve na to?

LastPass

Android / iOS

Aj keď oba systémy majú vlastných správcov hesiel, dostupné sú len pre konkrétne platformu. Ak teda nie si zarytým fanúšikom len jednej strany, aplikácia LastPass ponúka všetko, čo by si od podobnej aplikácie očakával a navyše je dostupná pre obe platformy. Navyše dokáže automaticky generovať silné heslá a ty už tak nemusíš vymýšľať krkolomné kombinácie.

Amazon Kindle

Android / iOS

Klasické knihy síce nikdy nevymrú a rovnako ani ich čaro, no aj tie elektronické majú svoje výhody. Nikdy sa nezničia a je ich možné čítať kdekoľvek a kedykoľvek, nakoľko máme smartfóny neustále pri sebe. Jednou z najlepších aplikácia na ebooky patrí rozhodne Amazon Kindle, ktorá stojí za vyskúšanie.

Carrot Weather

Android / iOS

Ak ťa klasická predpoveď počasia nudí, vyskúšaj túto alternatívu, ktorá to poníma vtipným spôsobom a každá kontrola aktuálneho stavu ti vyčarí úsmev na tvári. Výhodou je aj dostupnosť pre hodinky Apple Watch.

Google Fotky

Android / iOS

Aj keď je miesta v telefónoch dnes viac než dosť, tak nie je zlé ich mať uložené na nejakom mieste, ktoré je navyše neobmedzené a prístup k fotkám môžeš mať z ktoréhokoľvek zariadenia, vrátane počítača.

WhatsApp

Android / iOS

Obľúbený nástroj na posielanie správ, ktorý má obrovskú výhodu v tom, že obrázky či fotografie nekomprimuje a odosiela ich v plnej kvalite.

Citymapper

Android / iOS

Aj keď Apple aj Google Mapy majú vlastné plánovače dopravy, nie sú tak prepracované, ako táto aplikácia. Tá kombinuje všetky možné dopravné prostriedky od MHD až po elektrické kolobežky v meste. Must have aplikácia hlavne vo veľkých metropolách.

Spotify

Android / iOS

Mať uložené empétrojky v smartfóne je dnes skôr raritou a významný nárast majú streamovacie služby. Ak sa spojíš s viacerými kamošmi, využiť môžeš rodinné predplatné, čím si mesačnú platbu za tisíce pesničiek znížiš na úplne minimum. Odvetviu vládne aplikácia Spotify, preto ju nájdeš aj v našom zozname.

Snapseed

Android / iOS

Rýchly a bezplatný editor fotografií, ktorý pochádza priamo z dielne Google. Obsahuje veľa profesionálnych nástrojov a poradí si aj s formátom RAW. Platí že čím je kvalitnejšia fotografia, tým širšie možnosti úpravy sú pre používateľa dostupné.

OneNote

Android / iOS

Aplikácia na poznámky, ktoré najlepšie funguje vtedy, ak ju používaš na viacerých zariadeniach (PC a mobil), nakoľko ponúka perfektnú synchronizáciu. Okrem písania poznámok podporuje vytáranie nákupných zoznamov, organizovanie a mnoho ďalšieho.

Bolt

Android / iOS

Daj zbohom tradičným taxi službám a vyskúšaj alternatívnu verziu, ktorá ti ušetrí peniaze a vždy maj prehľad o tom, koľko bude tvoja cesta stáť. Po odchode Uberu sa na jeho miesto dostal Bolt, ktorý je dnes vo viacerých mestách, poväčšine v tých krajských.

Skype

Android / iOS

Aplikácia Skype už dlhé roky spája priateľov a rodinu, ktorí sú od seba vzdialený. Kvalitné videohovory z tejto aplikácie robia stálicu a nemala by chýbať v žiadnom zariadení a to aj napriek tomu, že videohovory nájdeš aj v iných komunikačných aplikáciach.

Adobe Lightroom

Zadarmo /4,99 € mesačne

Adobe Lightroom ponúka nespočetne veľa možností úprav už v základnej verzii. Pokiaľ chceš plnú verziu so všetkými vymoženosťami, medzi ktorými je napríklad zálohovanie na cloud, odstraňovanie objektov z fotografie či úprava geometrie a perspektívy, môžeš si kúpiť platený prístup za 4,99 € mesačne.

Alarmy

Android / iOS

Ak si ráno neustále odkladáš alebo presúvaš budík, siahni po „najotravnejšej“ budíkovej appke Alarmy, ktorá bude zvoniť, kým nevyriešiš nejakú matematickú úlohu, prípadne sa nedostavíš na vybrané miesto.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP