Antutu zverejnilo aj v mesiaci november rebríček najvýkonnejších zariadení z radov vlajkových lodí, ale aj z radov takzvanej strednej triedy. V minulosti sme novembrový rebríček z benchmarku Antutu mohli brať ako zhrnutie výkonu smartfónov predstavených počas celého roka, no tento rok nás v decembri čaká ešte zopár noviniek, ktoré by mohli zamiešať poradie. 

Dočkáme sa totiž zaujímavých zariadení s novými procesormi Snapdragon. Dáta v týchto rebríčkoch teda boli zbierané počas celého novembra a dostali sa sem len zariadenia, ktoré mali minimálne 1000 spustení benchmarku a výsledné skóre je priemerom všetkých týchto meraní.

Vlajkové lode

V rebríčku vlajkových lodí kraľuje ROG Phone 2, ktorý je poháňaný čipom Snapdragon 855+, disponuje rýchlou pamäťou UFS 3.0 a tiež trojúrovňovým chladiacim systémom, vďaka čomu môže procesor pracovať na vyšších frekvenciách bez toho, aby sa prehrieval.

Za ním sa však v závese nachádzajú dva smartfóny OnePlus, konkrétne 7T a 7T Pro, paradoxom je, že klasické 7T sa dostalo pred Pro verziu, aj keď má iba 8 GB operačnú pamäť RAM v porovnaní s 12 GB RAM pri Pro verzii. Na štvrtom mieste sa nachádza Realme X2 Pro, za ktoré sa znova zavesila ďalšia dvojica OnePlus smartfónov, tentoraz OnePlus 7 a OnePlus 7 Pro.

Antutu

Stredná trieda

Zatiaľ čo pri high-endoch mali najväčšie zastúpenie v rebríčku smartfóny od OnePlus, pri strednej triede jednoznačne kraľuje Xiaomi, respektíve Redmi, ktoré tu má až piatich rôznych zástupcov. Prvé miesto obsadil smartfón Xiaomi Redmi Note 8 Pro, ktorý je osadený čipom MediaTek G90T, ktorý tak naplno ukazuje svoju silu. Tento čip je špeciálne navrhnutý pre herné smartfóny a v danej kategórii si hravo poradil s procesormi Snapdragon.

Druhú priečku obsadil smartfón Oppo Reno 2 s čipom Snapdragon 730 G a na treťom mieste sa nachádza Xiaomi Mi 9T osadené Snapdragonom 730. Štvrté miesto obsadil Samsung A80 s čipom Snapdragon 730, nasleduje Xiaomi Mi 9 SE s čipom Snapdragon 712, šiestu a siedmu priečku obsadili smartfóny Realme XT a Realme Q taktiež so Snapdragonom 712. Zvyšok rebríčka si môžeš pozrieť na fotografii nižšie.

Antutu

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom