Spoločnosť Antutu zverejnila výsledky najvýkonnejších zariadení za mesiac január, kde s prehľadom kraľujú zariadenia využívajúce čipy spoločnosti Qualcomm, informuje portál Rootmygalaxy. V desiatke najlepších sa nachádza aj Realme X2 Pro, ktorý je možné na Slovensku zakúpiť už za menej ako 500 €.

Benchmarky síce nemusia byť vždy úplne presné a výsledky z nich by nemali byť pri kúpe zariadenia smerodajné. Avšak, ako orientačný údaj poslúžia veľmi dobre. Dnes sú však smartfóny natoľko predimenzované výkonom, že na týchto číslach takmer vôbec nezáleží. Je však zaujímavé sledovať, ako sa každým mesiacom prekonávajú hranice výkonností. Kým presne takto pred dvomi rokmi malo najvýkonnejšie zariadenie výsledok v Antutu 214 580 bodov, dnes táto hranica presahuje pol milióna.

V réžii Snapdragonu

Ako môžeš vidieť v tabuľke nižšie, až 8 z 10 zariadení v TOP 10 má vo svojom vnútri najnovší čip Snapdragon 855+. Poraziť tento procesor sa podarilo poraziť len v dvoch prípadoch, pričom v oboch sa o to zaslúžil čip Kirin 990 od Huawei, ktorý zároveň podporuje 5G pripojenie. Prvé tri priečky obsadil výrobca Vivo, ktorý je známy predovšetkým v juhovýchodnej Ázii a v našich končinách by si smartfóny tohto výrobcu čakal márne.

Weibo

Samozrejmosťou je dnes aj využívanie 8 GB RAM, ktorej sekunduje poriadne veľké vnútorné úložisko. Zo zariadení dostupných na Slovensku poteší prítomnosť OnePlus 7T Pro a 7T (4. a 5. miesto), zariadenia Asus ROG Phone 2 (6. miesto) či Realme X2 Pro (7. miesto), ktoré bolo predstavené v októbri minulého roka a aj na Slovensku je ho možné kúpiť za cenu nižšiu ako 500 €.

Zaujímavosťou je, že sa tu nepodarilo prebojovať žiadnemu smartfónu od Samsungu, a to aj napriek tomu, že mimo Európy využíva výrobca procesory Snapdragon a ten sa nachádza aj v najnovšej vlajkovej lodi Galaxy Note 10+.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom