Prelomový smartfón z dielne OnePlus s názvom Concept One spoločnosť ukázala na tohtoročnej konferencii CES a ako sme očakávali, prezentuje niekoľko revolučných vlastností v kombinácii s luxusným dizajnom. Smartfón však má jeden zásadný problém, informuje 9to5google.

Nový smartfón od OnePlus vznikal v spolupráci so svetoznámym výrobcom superšportov, spoločnosťou McLaren. Dizajn je tak pomerne odvážny, nakoľko sa inšpiroval vozidlom McLaren 720s v pomarančovo-oranžovej farbe. Zadnú stranu pokrýva koža.

Youtube/Screenshot

Fotoaparáty, ktoré nevidieť

Zadná strana reprezentuje aj miesto pre hlavné fotoaparáty zariadenia, tie však pri Concept One nie sú bežne viditeľné. Spoločnosť ich totižto osadila za špeciálne elektrochromatické sklo, ktoré dokáže meniť svoju priehľadnosť v závislosti od napätia. Ak používateľ fotoaparáty nevyužíva, prekrývajúce sklo je čierne a nepriehľadné. Spriehľadní sa iba v prípade, ak používateľ spustí aplikáciu fotoaparátu. Kamery sú umiestnené vertikálne v strede zariadenia a čierny panel pokračuje až k spodnej hrane.

Youtube/Screenshot

OnePlus udáva, že sklo prekrývajúce kamery sa po otvorení aplikácie spriehľadní iba do 0,7 sekundy. Spotreba energie pri zmene priehľadnosti je takmer nulová. Ako píše Engadget, zvyšok hardvéru je rovnaký ako pri smartfóne OnePlus 7T Pro.

Ako sme už na začiatku spomínali, Concept One má jeden zásadný problém – jedná sa čisto o konceptuálny smartfón, čiže sa nikdy nedostane do predaja. To je na jednej strane určite škoda, pretože je to naozaj krásny kus hardvéru so zaujímavými technológiami, no na strane druhej, tieto technológie sa môžu pokojne objaviť v budúcich komerčných smartfónoch OnePlus.

Otázne však je, či si nová technológia dokáže získať nejakých fanúšikov. Isto sa nájdu takí, ktorí považujú dizajn smartfónu za jednu z kľúčových vlastností. Pre nich by bol Concept One zrejme dokonalým zariadením. Ďalšiu otázkou je cenová dostupnosť elektrochromatického skla. Ak by mal byť vďaka tomu smartfón drahší o niekoľko stoviek eur, zrejme by o takéto zariadenie nebol až taký záujem.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom