Dátum predstavenia nových vlajkových lodí z dielne OnePlus pre rok 2019 sa nezadržateľne blíži. Zatiaľ čo dizajn OnePlus 7 a OnePlus 7 Pro s istotou ešte nepoznáme, špecifikácie sú už viac-menej známe a môžeme povedať, že sa bude jednať o skvelo vybavené zariadenia.

Podľa informácií z portálu GSMArena budú špecifikácie medzi štandardnou a Pro verziou značne odlišné, to však môže stlačiť cenovku „klasickej“ verzie na poriadne nízku sumu, na akú sme boli pri začiatkoch OnePlus zvyknutí.

OnePlus 7

Základná verzia OnePlus 7 príde so 6.2″ FHD+ AMOLED displejom s obnovovacou frekvenciou 60 Hz. Tento model si podľa všetkého ponechá v displeji, v ktorom bude umiestnená predná kamera a všetky ostatné senzory. V jeho tele by mal tikať procesor Snapdragon 855, ktorému bude sekundovať 6 GB operačná pamäť rAM.

OnePlus 7 príde len s dvojitým zadným fotoaparátom, pričom jeden snímať bude mať rozlíšenie 48 MPx a pôjde o senzor Sony IMX586, druhý snímač bude naopak klasický teleobjektív s doposiaľ neznámym rozlíšením. Batériu s kapacitou 4150 mAh nabiješ pomocou 30 W nabíjačky. Nebude však chýbať ani snímač odtlačkov prstov v displeji.

OnePlus 7 Pro

Model OnePlus 7 Pro toho ponúkne oproti klasickej 7-čke ďaleko viac. V prvom rade to bude displej, ktorý dostane až 6.64″ a pôjde o QHD+ AMOLED s obnovovacou frekvenciou 90 Hz.

Predná kamera by mala byť v tomto prípade umiestnená vo výsuvnom mechanizme, takže Pro verzia nebude mať výrez v displeji. Srdcom sa stane rovnako Snapdragon 855, avšak sekundovať mu bude už minimálne 10 GB RAM.

Zobraziť celú galériu (0)
@DrBicentenario/Twitter

Avšak ako píše portál Androidpure, na benchmarkovej stránke Geekbench sa objavil aj test OnePlus zariadenia s 12 GB operačnej pamäte RAM. K dvojici zadným fotoaparátom s rovnakými špecifikáciami ako u klasickej verzii pribudne v Pro verzii ešte jeden ultraširokouhlý objektív.

Batéria sa v tomto prípade však zníži na 4000 mAh, ostatné parametre zostanú nezmenené oproti menej výkonnému bratovi. Rovnako sa ponechá aj snímač odtlačkov pod displejom.

Pošli nám TIP na článokSmartfóny