Dátum predstavenia nových vlajkových lodí z dielne OnePlus pre rok 2019 sa nezadržateľne blíži. Zatiaľ čo dizajn OnePlus 7 a OnePlus 7 Pro s istotou ešte nepoznáme, špecifikácie sú už viac-menej známe a môžeme povedať, že sa bude jednať o skvelo vybavené zariadenia.

Podľa informácií z portálu GSMArena budú špecifikácie medzi štandardnou a Pro verziou značne odlišné, to však môže stlačiť cenovku „klasickej“ verzie na poriadne nízku sumu, na akú sme boli pri začiatkoch OnePlus zvyknutí.

OnePlus 7

Základná verzia OnePlus 7 príde so 6.2″ FHD+ AMOLED displejom s obnovovacou frekvenciou 60 Hz. Tento model si podľa všetkého ponechá v displeji, v ktorom bude umiestnená predná kamera a všetky ostatné senzory. V jeho tele by mal tikať procesor Snapdragon 855, ktorému bude sekundovať 6 GB operačná pamäť rAM.

OnePlus 7 príde len s dvojitým zadným fotoaparátom, pričom jeden snímať bude mať rozlíšenie 48 MPx a pôjde o senzor Sony IMX586, druhý snímač bude naopak klasický teleobjektív s doposiaľ neznámym rozlíšením. Batériu s kapacitou 4150 mAh nabiješ pomocou 30 W nabíjačky. Nebude však chýbať ani snímač odtlačkov prstov v displeji.

OnePlus 7 Pro

Model OnePlus 7 Pro toho ponúkne oproti klasickej 7-čke ďaleko viac. V prvom rade to bude displej, ktorý dostane až 6.64″ a pôjde o QHD+ AMOLED s obnovovacou frekvenciou 90 Hz.

Predná kamera by mala byť v tomto prípade umiestnená vo výsuvnom mechanizme, takže Pro verzia nebude mať výrez v displeji. Srdcom sa stane rovnako Snapdragon 855, avšak sekundovať mu bude už minimálne 10 GB RAM.

Zobraziť celú galériu (0)
@DrBicentenario/Twitter

Avšak ako píše portál Androidpure, na benchmarkovej stránke Geekbench sa objavil aj test OnePlus zariadenia s 12 GB operačnej pamäte RAM. K dvojici zadným fotoaparátom s rovnakými špecifikáciami ako u klasickej verzii pribudne v Pro verzii ešte jeden ultraširokouhlý objektív.

Batéria sa v tomto prípade však zníži na 4000 mAh, ostatné parametre zostanú nezmenené oproti menej výkonnému bratovi. Rovnako sa ponechá aj snímač odtlačkov pod displejom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom