Niektoré aplikácie v sebe ukrývajú tajné funkcie a možnosti, na ktoré používateľ narazí až po dlhom skúmaní. Messenger teraz odhalil svoju novú schopnosť, vďaka ktorej si s priateľmi môžeš posielať matematické rovnice písané v LaTex kóde. 

Facebook túto novinku verejne neprezentoval, a tak bola až doposiaľ ukrytá „pod povrchom“. Nejedná sa len o krátke rovnice, akou je napríklad Pytagorova veta.

Matematický Messenger

Messenger totiž dokáže v LaTex kóde spracovať aj zložitejšie matematické rovnice, ktoré je však možné písať len vo webovej verzii. Písanie na smartfónoch v tomto kóde by bolo pomerne zložité. Pri písaní je potrebné pred a za rovnicu v LaTex kóde vložiť dva znaky dolára „$$“. V tom prípade aplikácia zobrazí dlhšiu rovnicu s posuvníkom.

Nenechaj si ujsť
Facebook zobrazuje reklamy v Messengeri už aj u nás. Zaberajú obrovský priestor

Výmenou dolára za znaky „\(“ pred rovnicou a „\)“ za rovnicou odošle Messenger výsledok v jednom riadku, a teda vynechá posuvník. Pokiaľ netušíš, ako písať matematické rovnice v tomto kóde, môže ti napomôcť aj stručný návod od Microsoftu, ktorý je možné využiť tiež pri písaní rovníc vo Worde. Takýto spôsob písania rovníc v Messengeri tak môže neraz pomôcť študentom počas ťažkej písomky, alebo pri vypracovaní domácich úloh.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP