Spoločnosť Oceanco na tohtoročnom Dubai International Boat Show predstavila koncept superluxusnej expedičnej jachty s názvom Esquel. Jachta zaujala najmä dizajnom a možnosťami, ktoré sú takmer bez limitov.

Ako píše portál Superyachttimes, Esquel je 105 metrov dlhé plavidlo, ktoré svojmu budúcemu majiteľovi ponúkne komfort a bezpečie aj na tých najodľahlejších miestach planéty. Kombinácia dieselového a elektrického motora od spoločnosti Lateral zabezpečí dojazd až 7000 námorných míľ pri rýchlosti 13 uzlov. Žiadne miesto na planéte tak nebude nedosiahnuteľné.

Ako píše portál Boatinternetional, exteriér jachty navrhol Timur Bozca a ako inšpirácia mu poslúžila vesmírna raketa. Gina Brennan potom pracovala na dizajne interiéru. Kombináciou týchto dvoch ľudí vzniklo plavidlo, ktoré z vonkajšej strany vyzerá supermoderne, no vnútorné priestory hrajú teplými farbami a vyvolávajú atmosféru skutočného domova aj napriek tomu, že ste od neho veľmi ďaleko.

V interiéri lode môžeš nájsť rôzne salóny, spálne, posilňovňu či dokonca wellness centrum. Taktiež tu nájdeš garáže a parkovacie miesta pre vozidlá, s ktorými po zakotvení môžeš skúmať pobrežie.

Do dodatočnej výbavy si môžeš z jednej z miestností spraviť plnohodnotné laboratórium. Pre tých viac dobrodružných majiteľov bude k dispozícii aj ponorka Triton.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom