Spoločnosť ADATA predstavila na udalosti CES 2020 špeciálnu verziu svojej populárnej klávesnice. ADATA Golden Summoner je herná klávesnica pozlátená 24-karátovým zlatom, ktorej cena siaha do astronomických výšok. O téme píše Techradar.

24-karátové zlato a poriadne vysoká cena

Pokiaľ by si sa chcel so svojou hráčskou zostavou poriadne odlíšiť od ostatných, spoločnosť ADATA má niečo pre teba. Na podujatí CES 2020 totiž predstavila špeciálnu verziu svojej populárnej hernej klávesnice XPG Summoner, ktorú nazvala ADATA Golden Summoner.

Hlavný rozdiel spočíva v tom, že nový model sa síce skladá z klasického hliníka, avšak je pozlátený 24-karátovým zlatom.

Zobraziť celú galériu (2)
Youtube / Hardware Busters

Je dôležité podotknúť, že nejde o najpohodlnejšiu klávesnicu pre hráčov, pretože je kvôli zlatu na dotyk celkom studená, píše Anandtech a nápisy na klávesoch tiež nie sú pastvou pre oči.

Hlavnou funkciou však pochopiteľne nie je praktickosť, ale prestíž a s jej kúpou získaš aj opierku na zápästie, ktorá je tiež v zlatej farbe.

Zobraziť celú galériu (2)
Klávesnica XPG Summoner bola uvedená na trh v roku 2019 / Zdroj: ADATA

ADATA pre Anandtech prezradila, že nešlo o ich vlastný nápad, ale žiadosť zákazníka, ktorý mal o takúto klávesnicu záujem, pričom spoločnosť sa rozhodla pre výrobu šiestich kusov.

Pokiaľ ťa zaujíma jej cena, táto zlatá klávesnica ťa vyjde až na 10 000 dolárov (8 980 €), a ide teda o poriadne drahý doplnok do hráčskej zostavy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom