Pokiaľ sleduješ dianie na trhu smartfónov, o ruskej spoločnosti Caviar, ktorá sa zaoberá ich úpravou do luxusných kúskov, si už pravdepodobne aspoň počul. Táto spoločnosť vyrába „prémiové“ edície populárnych modelov už nejaký ten piatok, no tento rok si pre nás pripravila niečo z úplne iného sveta. Priniesla totiž upravený iPhone 12 Pro bez fotoaparátov, upozornil portál GSMArena.

Za iPhone bez fotoaparátov si poriadne priplatíš

Keď sa spomenie spoločnosť Caviar, predstavíš si pravdepodobne luxusný pozlátený smartfón pre náročných, akým je napríklad táto edícia Nokie 3310 s podobou ruského prezidenta Vladimira Putina na zadnej strane. Ruská spoločnosť sa však tento rok rozhodla posunúť hranice a predáva nový model iPhone 12 Pro a Pro Max nie len v „klasických“ zlatých edíciách, ale aj vo verzii bez fotoaparátov s názvom Stealth.

Jej názov má byť inšpirovaný vojenskými stíhačkami, ktoré nedokážu odhaliť radary, a smartfón je určený nie len pre náružlivých fanúšikov značky, no aj používateľov, ktorí pracujú v odvetviach, kde sú zakázané kamery a obávajú sa zneužitia fotoaparátov smartfónu hackermi.

Zobraziť celú galériu (12)
Screenshot / YouTube / Caviar

Caviar tento „problém“ vyriešil úplným odstránením trojice šošoviek fotoaparátu zo zadnej strany zariadenia a deaktivovaním prednej kamery. Odomknutie cez Face ID však stále funguje, keďže využíva senzory infračerveného snímača TrueDepth.

iPhone 12 Pro Stealth prichádza v dvoch variantoch. Prvým je model pokrytý tvrdeným titánom s laserovým pretavovaním a keďže sa jedná o Caviar, nemôže chýbať ani verzia pokrytá zlatom.

Kde však spoločnosť rozhodne smartfónu neubrala je cena. Tá začína pri „lacnejšej“ titánovej verzii na úrovni 4990 dolárov za 128 GB model a dokáže sa vyšplhať až na 5680 dolárov za verziu s 512 GB pamäťou.

Štartovacia cenovka pozlátenej varianty činí 5520 dolárov za 128 GB model a pri 512 GB verzii ide o sumu 6220 dolárov. U väčšieho modelu iPhone 12 Pro Max Stealth si Caviar pri každej verzii účtuje ešte o 500 dolárov viac. Exkluzivitu zariadenia dopĺňa aj fakt, že z každej verzie sa vyrobí len 99 kusov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP