Technológie nám v súčasnosti dovoľujú vytvárať vskutku impozantné veci. Jednou z nich je aj nasledujúca fotografia našej planéty.

Nemecká spoločnosť EOX, ktorá sa zaoberá mapovaním, zhotovila práve spomínanú fotografiu. Na jej vytvorenie použila dva satelity Sentinel-2. Tie lietajú na obežnej dráhe vo výške takmer 790 km. Celú mozaiku vytvárali počas niekoľkých mesiacov a práve vďaka tomu na tejto fotografii nenájdeš ani jeden oblak. Fotografia má neuveriteľných 80 biliónov pixelov a na jej vytvorenie zozbierali až neuveriteľných 250 terabajtov dát.

Zábery severnej pologule spoločnosť vytvárala od mája do septembra 2016. Južnú pologuľu zasa zachytávali od novembra 2016 do marca 2017 a tropické oblasti od mája 2016 do apríla 2017. Joachim Ungar, vedúci kartograf EOX, na svojom blogu napísal, že ak chcete zhotoviť takúto nádhernú fotografiu Zeme, jednotlivé zábery je potrebné vytvárať práve v letných mesiacoch.

Vtedy je totiž vegetácia na našej planéte najkrajšia. Ak si chceš túto fotografiu preskúmať sám, môžeš tak učiniť na tomto odkaze. Neváhaj nám tiež napísať do komentárov, čo si myslíš o tomto krásnom diele.

zdroj fotografií v galérii: s2maps.eu

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom