August sa na streamovacích službách niesol v odľahčenom duchu a v obsahu dvoch najväčších platforiem u nás dominovala predovšetkým romantika, akcia a šteklivý obsah.

Netflix sa pochválil dominanciou svojej vlastnej produkcie, HBO naopak ťažilo z bohatej ponuky starších kinohitov. Toto je TOP 10 najsledovanejších filmov a seriálov na Slovensku za minulý mesiac.

Najsledovanejšie filmy (august 2021)

Až 7 z 10 najsledovanejších filmov Netflixu tvorili exkluzívne kúsky, ktoré si gigant združuje len vo vlastnej knižnici. Najviac z nich zaujala hudobne ladená rozprávka Vivo, v ktorej sa roztomilý medvedík vydáva na životné dobrodružstvo, aby doručil milostnú pieseň svojho starého priateľa.

V sledovanosti jej patrila druhá priečka, predbehla ju len ďalšia rodinná snímka – druhá časť hitu Tajný život maznáčikov, ktorý má však Netflix len dočasne zapožičaný z Univerzalu.

Vysoko sa držali aj romantické komédie v zastúpení exotickej novinky Letovisko lásky, bodoval aj tretí diel tínedžerskej romancy Stánok s bozkami, ktorý bol zároveň posledným filmom v sérii.

Najsledovanejšie filmy na Slovensku v auguste. Zdroj: Flixpatrol

Na akčnejšej vlne sa pre zmenu niesli novinky Beckett a Sweet Girl, v ktorých Netflix tradične stavil na jednu hviezdu. Ako sme však písali už dávnejšie, novinky sa možno dobre pozerajú, po stránke kvality však ide prinajlepšom o priemer.

HBO Go vo svojej knižnici naplno využíva silu starších kinohitov, ktoré ponúka s českým a čoraz častejšie tiež so slovenským dabingom. Slovákov z takýchto filmov zaujala vojnová dráma Outpost s Orlandom Bloomom, ktorý čelí narastajúcej hrozbe zo strany teroristov v Severnom Afganistane.

Film okrem atraktívneho hereckého osadenstva prináša aj skvelé akčné sekvencie, inšpirovaný je skutočnými udalosťami a útokom na základňu Combat Outpost Keating.

August na HBO patril aj detskému divákovi, v TOP 10 najsledovanejšieho obsahu sa umiestnila hneď trojica rozprávok. Najúspešnejšou z nich bola Labková patrola, nasledovala dvojica rozprávkových klasík o zelenom obrovi.

Na zozname ďalej nechýbali ani popcornovky 300 a jeho pokračovanie, na ktoré boli Slováci zvedaví aj napriek pokročilému veku. Prvý film mal premiéru ešte pred 15 rokmi.

Najsledovanejšie seriály (august 2021)

Okrem bohatej filmovej databázy sa HBO môže pochváliť aj skvelou ponukou legendárnych sitkomov. Najsledovanejším z nich sú Priatelia, ktorí po príchode do služby z konkurenčného Netflixu na druhé miesto odsunuli nemenej populárnu Teóriu veľkého tresku.

Priatelia sú v rámci služby navyše dostupní aj s výborným slovenským dabingom, čo z nich na HBO z pohľadu tuzemského predplatiteľa robí jasnú voľbu. Z Netflixu do HBO Go dorazil aj jeden z najlepších animákov posledných rokov, Rick a Morty, ktorý na platforme aktuálne vrcholí svojou piatou sériou.

Najsledovanejšie seriály na Slovensku v auguste. Zdroj: Flixpatrol

Nestarne ani doposiaľ najväčší hit služby, populárne fantasy Hra o tróny, ktorá sa v rebríčku umiestňuje so železnou pravidelnosťou. Dodajme, že budúci rok HBO plánuje predstaviť duchovného nástupcu – House of the Dragon, o ktorom sme si všetko podstatné zhrnuli vo veľkom prehľade.

Vlastná produkcia Netflixu Slovákov zaujala aj pri seriáloch, až 8 seriálov totiž pochádza z dielne samotnej služby. Najväčšej pozornosti sa v auguste tešilo pokračovanie pohodovej letnej záležitosti Outer Banks, ktoré by sa vzhľadom na nečakanú popularitu prvých dvoch sérií malo dočkať aj pokračovania. Netflix však nateraz nič nepotvrdil a nová séria je tak aj napriek otvorenému koncu poslednej časti v nedohľadne.

Mysterióznu náladu do slovenských obývačiek vniesla novinka Top Secret UFO Projects: Declassified, ktorá mimochodom pochádza z českej produkcie. Ak ťa UFO zaujíma a chceš sa o ňom dozvedieť viac, zaujať by ťa mohol aj čerstvý rozhovor s rešpektovaným ufológom Vladimírom Šiškom.

Ďalšie seriály na zozname opäť ukázali, že tuzemskému publiku nie je cudzí ani šteklivý obsah, čo dokazuje predovšetkým novinka Sex/Life či brazílska verzia úspešnej reality show Too Hot Handle, v ktorej jedinou úlohou súťažiach je nemať   súlož po dobu 30 dní.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú