Slovenských predplatiteľov Netflixu naďalej neprestáva baviť vynikajúci Money Heist, do TOP 10 si však našla cestu aj populárna filmová séria Hry o život. Tu je TOP 10 najsledovanejších filmov a seriálov na Netfixe.

10. Hotel Transylvania 3
rodinný / animovaný Počet sérií: – Počet epizód: – ČSFD: 63 %

 

Rodinka monštier sa v tretej časti obľúbeného animáku Hotel Transylvania vyberie na dovolenku, kde sa Drakula zamiluje do kapitánky výletnej lode Eriky. Tá však skrýva tajomstvo, ktoré by mohlo ohroziť existenciu strašidiel po celom svete, z dovolenky sa tak čoskoro stáva nočná mora. Animák od Sony momentálne chutí predplatiteľom Netflixu, veľkej popularite sa však tešil aj v kinách, kde dokázal zarobiť viac než pol miliardy dolárov. A to aj napriek tomu, že ide o doposiaľ najslabší diel strašidelnej série.

9. The Hunger Games: Catching Fire
dobrodružný / akčný Počet sérií: – Počet epizód: – ČSFD: 74 %

 

Jedna z najobľúbenejších filmových sérií, odohrávajúca sa v dystopickej budúcnosti, v ktorej musia šampióni jednotlivých regiónov v aréne bojovať o život, dorazila aj do ponuky Netflixu. To okamžite zamiešalo kartami aj v rebríčku sledovanosti, keďže v TOP 10 sa umiestnili rovno dva diely série. V druhej časti s názvom Skúška ohňom sa Katniss a Peeta musia pri príležitosti 75. výročia hier vrátiť do arény a zmerať si sily s najlepšími šampiónmi, ktorí kedy bojovali v Hrách o život.

8. Money Heist
akčný Počet sérií: 4 Počet epizód: 8 ČSFD: 89 %

 

Najúspešnejší cudzojazyčný seriál od Netflixu po premiére v roku 2017 vyvolal celosvetové šialenstvo, ktoré naďalej neutícha. Geniálny profesor so svojim nevyspytateľným tímom pokračuje v lúpeži tisícročia, za španielske zlato však skupina zločincov tvrdo zaplatí. Obrovský úspech seriálu viedol Netflix k potvrdeniu ďalších dvoch sérií. Obrovskú popularitu iba potvrdzuje skutočnosť, že Money Heist od aprílovej premiéry nikdy nechýbal v rebríčku TOP 10 najsledovanejších seriálov na Slovensku.

7. Space Force
Sitkom Počet sérií: 1 Počet epizód: 10 ČSFD: 67 %

 

Komediálna novinka od tvorcu úspešného The Office zobrazuje novozriadenú divíziu americkej armády s názvom Space Force. Jej vedením je poverený generál Mark R. Naird (Steve Carell), nikto však nemá konkrétnu predstavu, čo by vesmírne sily mali vlastne robiť. Okrem neotrelého námetu nový sitkom púta pozornosť aj obsadením, v ktorom okrem Steva Carella dominuje predovšetkým John Malkovich či Lisa Kudrow z Priateľov.

6. The Hunger Games
dobrodružný / akčný Počet sérií: – Počet epizód: – ČSFD: 67 %

 

Milióny divákov po celom svete a vo filmových tržbách bezmála tri miliardy. Aj to je pôsobivá vizitka populárnej série Hunger Games, ktorá vznikla na motívy rovnomennej knižnej predlohy spisovateľky Suzanne Collins. Štvorica filmov najnovšie pribudla aj do ponuky Netflixu, prvé dva diely navyše dorazili aj s českým dabingomFinálnu dvojicu filmov si nateraz diváci musia vychutnať len v pôvodnom znení s podporou českých titulkov.

5. Snowpiercer
sci-fi / triler Počet sérií: 1 Počet epizód: 10 ČSFD: 63 %

 

Seriál odohrávajúci sa v postapokalyptickej budúcnosti divákov zavedie do gigantického vlaku, ktorý obieha zemeguľu a zhromažďuje posledných preživších. Obrovský kolos predstavuje krehký ekosystém, rovnováhu naruší vražda prominentného pasažiera, na vyšetrovanie ktorej je privolaný aj obyvateľ zadnej časti vlaku. Jeden z najočakávanejších seriálov roka sa v rebríčku opakuje len vďaka týždennému formátu vydávania nových epizód, zároveň  sme ho zaradili aj na zoznam najväčších seriálových sklamaní tohto roka.

4. 13 Reasons Why
dramatický Počet sérií: 4 Počet epizód: 10 ČSFD: 80 %

 

Slovenskí diváci sú zvedaví aj na vyvrcholenie populárnej dramatickej série 13 Reasons Why, ktorá na Netflix nedávno dorazila so svojou štvrtou sériou. Tá oproti predchodcom pozostáva len z desiatich epizód a točí sa predovšetkým okolo Montyho vraždy. Priestor samozrejme dostáva aj Clay, na ktorom si už tajomstvá začínajú vyberať krutú daň. Snaha tvorcov rozlúčiť sa s obľúbencami z Liberty High dôstojne a zmysluplne nevyšla úplne podľa predstáv, štvrtá séria je totiž najhoršie hodnotenou v rámci celého seriálu.

3. The Woods
krimi Počet sérií: 1 Počet epizód: 6 ČSFD: 70 %

 

Diváckemu záujmu sa teší aj kriminálna novinka z Poľska The Woods. V nej sa varšavský štátny zástupca Paweł Kopiński musí popasovať so stratou sestry, ktorá bez stopy zmizla pred 25 rokmi. Pri vyšetrovaní vraždy a analýze mŕtveho tela štátny zástupca zisťuje, že jeho sestra môže byť stále nažive. Poľská novinka podľa kritikov prináša slušnú zápletku s mysterióznou atmosférou a emočne zdrveným hlavný protagonistom, zároveň však dopláca na diery v scenári a miestami nepresvedčivé herecké výkony.

2. Anna
akčný / triler Počet sérií: – Počet epizód: – ČSFD: 70 %

 

Minuloročná špionážna akčná novinka predstavuje príbeh Anny Poliatovej, ktorá sa prezentuje ako krásna top modelka v Paríži, no v skutočnosti dvojitou tajnou agentkou v službách KGB a CIA. Film mal premiéru minulý rok, z komerčného hľadiska išlo o slušný prepadák, keďže snímka si na seba aj napriek atraktívnemu hereckému obsadeniu nedokázala zarobiť. Doplatila predovšetkým na prekombinovaný scenár, skákanie v časových líniách i tuctové vyvrcholenie.

1. 365 Days
erotický / dráma Počet sérií: – Počet epizód: – ČSFD: 44 %

 

Prvý poľský erotický film u divákov budí záujem skôr kvôli explicitnému a dráždivému obsahu ako originálnej zápletke či kvalitnej filmárčine. Šteklivá snímka inšpirovaná knižnou predlohou Blanky Lipinskej predstavuje hotelovú recepčnú Lauru, ktorá na dovolenke padne do oka sicílskemu mafiánovi Massimovi. Ten sa ju rozhodne uniesť do svojej luxusnej vily, kde ju bude držať 365 dní, kým sa do neho nezamiluje.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom