Pokiaľ tvoja práca vyžaduje vysokú efektivitu a potrebuješ byť naozaj produktívny, určite si pozri náš zoznam 8 aplikácií pre Windows 10, ktoré tvoj pracovný výkon posunú na vysokú úroveň.

Či už si nováčik, alebo zabehnutý pracant, práca na laptope alebo PC so systémom Windows 10 si častokrát vyžaduje vysokú produktivitu a efektivitu. Zostavili sme preto zoznam 8 aplikácií, ktoré ti zaručene pomôžu, ak potrebuješ upravovať fotografie, video či audio na vysokej úrovni, zostať sústredený, skryť svoju aktivitu alebo efektívne pracovať s dátami a súbormi.

Notepad++

Zadarmo

Odporučiť v dnešnej dobre programátorovi najlepší editor kódu je pri ich aktuálnej dostupnosti veľmi náročné. Ak však potrebuješ jednoduchú a rýchlu aplikáciu, ktorá ti pomôže efektívne upraviť kód, určite neprehliadni Notepad++. Podporuje širokú škálu formátov a jazykov, vďaka ktorým bude rýchla editácia kódu bezproblémová.

Zobraziť celú galériu (3)
Screenshot/Notepad++

Adobe Photoshop / Adobe Photoshop Elements

23,99 € meačne/ 69,99 €

V prípade, že hľadáš skvelú aplikáciu na úpravu obrázkov a fotiek, určite by si mal zvážiť zakúpenie aplikácie Adobe Photoshop, prípadne jej odľahčenej verzie Elements. Aplikáciu je možné použiť na čokoľvek, od pokročilej úpravy fotografií, až po vytváranie vlastných meme obrázkov, GIF súborov a mnoho iného.

Odľahčená verzia Elements je vďaka relatívne jednoduchému používateľskému rozhraniu skvelá pre začiatočníkov. Je pravda, že neponúka všetky funkcie, ktoré by si našiel v plnohodnotnej verzii Photoshopu, ale na začiatok je absolútne dostatočná a hodí sa aj pre používateľov Windows 10, ktorí nemajú až tak výkonné zariadenia.

Sony Vegas Pro

V akcii za 299 $ / bežná cena 599 $

Ak potrebuješ softvér tej najvyššej kvality v oblasti úpravy videa, určite neprehliadni Sony Vegas Pro. Ten v aktuálnej verzii 17 ponúka pokročilú úpravu videa, jeho farieb a vlastností s podporou mnohých formátov a konverzii RAW HDR súborov. Jeho cena je síce vysoká, ale len ťažko nájdeš efektívnejší nástroj.

FL Studio 20

Od 89 €

Ak by si sa chcel v budúcnosti stať producentom hudby, alebo potrebuješ vytvárať vlastné a originálne jingle a skatche, FL Studio je na tieto úlohy ako stvorené.’Práca v tomto softvéri síce nie je najjednoduchšia, ale výsledok bude vždy stáť za to.

Hide.me VPN

Stiahnutie zadarmo / predplatné a plány dostupné v aplikácií

Niekedy potrebuješ v rámci svojej práce efektívne skryť svoj pohyb po internete, navštíviť cenzurované weby alebo zvýšiť svoju bezpečnosť. Aplikácia Hide.me VPN je pre tieto účely ako stvorená. Jej stiahnutie je zadarmo a ponúka skúšobnú lehotu na 2 týždne s limitom 500 MB. Výhodou je ale fakt, že túto skúšobnú dobu je možné kedykoľvek a neobmedzene obnovovať, takže je v podstate zadarmo. Limitom je len spomínaných 500 MB.

Disk Drill – Data Recovery

Zadarmo do 500 MB/ Pro verzia za 97,49 €

Strata dát môže byť niekedy veľmi nepríjemná, zvlášť ak ide o dáta nevyhnutné k tvojej práci. Jeden z najlepších softvérov pre obnovu dát, vyhľadávanie stratených súborov či partícií na disku je zaručene Disk Drill. Ten vieš použiť zadarmo pre obnovu súborov do 500 MB, ak však chceš plnohodnotný softvér, ktorý poskytuje množstvo smart algoritmov pre FAT a NTFS formáty, Pro verzia sa určite zíde.

Converter Bot

Zadarmo

Konvertovanie súborov je niekedy veľmi potrebné a častokrát si práca vyžaduje konverziu rôznych formátov a súborov. Využiť však rôzne online konvertory plné reklám môže byť otravné a tiež z hľadiska konvertovaných súborov aj menej bezpečné. Preto odporúčame Converter Bot, ktorý túto úlohu zvládne so širokým spektrom podporovaných súborov a formátov vo veľmi jednoduchom prostredí.

Zobraziť celú galériu (3)
Converter Bot/Microsoft Store

AtroFocus

Zadarmo

Produktivita si často krát vyžaduje sústredenie. Pri množstve rušivých vplyvov a plných rukách práce môže byť práca naozaj náročná. Ak ťa tento problém trápi, určite skús vyskúšať aplikáciu AtroFocus. Tá ti za pomoci metódy Pomodoro pomôže prácu vykonať v krátkych intervaloch a s viacerými prestávkami, ktoré je možné si ľubovoľne nastavovať.

Zobraziť celú galériu (3)
AtroFocus/Microsoft Store

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom