Netflix slovenských divákov zaujal predovšetkým vyvrcholením mysterióznej série Dark, veľkej popularite sa teší aj dvojica hudobných komédií. Tu je TOP 10 najsledovanejších filmov a seriálov na Netfixe.

10. 13 Reasons Why
dramatický Počet sérií: 4 Počet epizód: 10 ČSFD: 80 %

 

Podobne ako pred dvoma týždňami slovenských divákov naďalej zaujíma vyvrcholenie tínedžerskej dramatickej série 13 Reasons Why, ktorá na Netflix nedávno dorazila so svojou štvrtou sériou. Tá oproti predchodcom pozostáva len z desiatich epizód a točí sa predovšetkým okolo Montyho vraždy.

Priestor samozrejme dostáva aj Clay, na ktorom si už tajomstvá začínajú vyberať krutú daň. Snaha tvorcov rozlúčiť sa s obľúbencami z Liberty High dôstojne a zmysluplne nevyšla úplne podľa predstáv, štvrtá séria je totiž najhoršie hodnotenou v rámci celého seriálu.

9. Money Heist
akčný Počet sérií: 4 Počet epizód: 8 ČSFD: 89 %

 

Najúspešnejší cudzojazyčný seriál od Netflixu po premiére v roku 2017 vyvolal celosvetové šialenstvo, ktoré naďalej neutícha. Geniálny profesor so svojim nevyspytateľným tímom pokračuje v lúpeži tisícročia, za španielske zlato však skupina zločincov tvrdo zaplatí.

Masový úspech seriálu viedol Netflix k potvrdeniu ďalších dvoch sérií. Obrovskú popularitu iba potvrdzuje skutočnosť, že Money Heist od aprílovej premiéry nikdy nechýbal v rebríčku TOP 10 najsledovanejších seriálov na Slovensku.

8. The Order
fantasy / horor Počet sérií: 2 Počet epizód: 10 ČSFD: 62 %

 

Temná hororová fantasy The Order, ktorá sa točí okolo čiernej mágie, desivých rodinných tajomstiev a vojny medzi mágmi a Vlkolakmi, sa na Netflixe objavila ešte minulý rok.

Nešlo síce o hit roka, The Order však divákov zaujal natoľko, aby dostal aj druhú sériu, ktorá priamo nadväzuje na svojho predchodcu. Hranica medzi dobrom a zlom už takmer neexistuje, rád Rytierov sa snaží získať späť stratené spomienky a plánuje pomstu. Situáciu zásadne komplikuje nové spoločenstvo i desiví démoni.

7. Floor is Lava
súťažný / reality show Počet sérií: 1 Počet epizód: 10 ČSFD: 43%

 

Súťažná novinka od Netflixu má absurdne jednoduchý koncept. Podlaha sa premení na lávu a súťažiaci musia bez dotyku zeme cez prekážky preskákať do bezpečia.

Jednoduchá hra, na ktorú si z detstva pamätá nejeden fanúšik zábavy, sa na streamovacej službe teší pomerne slušnej popularite, ohlasy divákov však príliš pozitívne nie sú a všeobecný konsenzus je, že nová show mala predovšetkým v oblasti zábavnej stránky podstatne na viac.

6. Feel the Beat
rodinná komédia Počet sérií: – Počet epizód: – ČSFD: 60 %

 

Netflix v prípade svojej novej komédie stavil na istotu a predstavil osvedčený koncept outsiderov, ktorí sa dostanú na pódium, spôsobia zopár trapasov, no nakoniec sa zomknú a dokážu dominovať.

Presne podľa zmienenej osnovy šľape aj Feel the Beat, v ktorom neúspešná tanečníčka začne trénovať skupinku mladých nadšencov tanca a prihlási ich na veľkú súťaž. Každému je jasné, ako príbeh nadšencov s novou mentorkou bude pokračovať, to však neznamená, že podobné feel-good filmy občas neprídu vhod.

5. The Sinner
mysteriózny / krimi Počet sérií: 3 Počet epizód: 8 ČSFD: 81 %

 

Policajný detektív Harry Ambrose sa vracia aj v tretej sérii mysterióznej detektívky The Sinner, ktorá sa dočká najmenej jedného ďalšieho pokračovania.

V prvej sérii hlavný protagonista vyšetroval ženu, ktorá za bieleho dňa pred svojim dieťaťom na smrť dobodala okoloidúceho muža, v pokračovaní zasa objasňoval, prečo mladý chlapec otrávil dvoch ľudí. Najnovší prídavok temnej detektívky privedie Harryho na miesto smrteľnej dopravnej nehody, za ktorou sa skrýva znepokojivé tajomstvo.

4. Snowpiercer
sci-fi / triler Počet sérií: 1 Počet epizód: 10 ČSFD: 64 %

 

Seriál odohrávajúci sa v postapokalyptickej budúcnosti divákov zavedie do gigantického vlaku, ktorý obieha zemeguľu a zhromažďuje posledných preživších.

Obrovský kolos predstavuje krehký ekosystém, rovnováhu naruší vražda prominentného pasažiera, na vyšetrovanie ktorej je privolaný aj obyvateľ zadnej časti vlaku. Jeden z najočakávanejších seriálov roka sa v rebríčku opakuje len vďaka týždennému formátu vydávania nových epizód, zároveň  sme ho zaradili aj na zoznam najväčších seriálových sklamaní tohto roka.

3. Eurovision: The Story of Fire Saga
hudobný / komédia Počet sérií: – Počet epizód: – ČSFD: 66 %

 

Hudobná komédia z prostredia populárnej speváckej show Eurovision je presne taká vtákovina, akú by ste od Willa Ferella mohli čakať. Kto má filmy svojského herca rád, bude sa mu páčiť aj Eurovision, kto nie, komediálna novinka u neho asi príliš neobstojí.

Film sleduje dvojicu islandských umelcov, ktorí sa vplyvom šťastných udalostí dostanú do hlavného kola obľúbenej speváckej súťaže, no prenasleduje ich jeden trapas za druhým. Nám sa novinka pomerne páčila, hlavnú zásluhu na tom nemal Will Ferell, ale predovšetkým chytľavá hudba a vynikajúca Rachel McAdams.

 

2. 365 Days
erotický / dráma Počet sérií: – Počet epizód: – ČSFD: 41 %

 

Prvý poľský erotický film u divákov budí záujem skôr kvôli explicitnému a dráždivému obsahu ako originálnej zápletke či kvalitnej filmárčine. Šteklivá snímka inšpirovaná knižnou predlohou Blanky Lipinskej predstavuje hotelovú recepčnú Lauru, ktorá na dovolenke padne do oka sicílskemu mafiánovi Massimovi

. Ten sa ju rozhodne uniesť do svojej luxusnej vily, kde ju bude držať 365 dní, kým sa do neho nezamiluje.

 

1. Dark
mysteriózny / triler Počet sérií: 3 Počet epizód: – ČSFD: 84 %

 

Nemecký mindfuck sa v symbolický dátum 27. júna konečne dočkal svojho finále, 93% hodnotenie na ČSFD naznačuje, že diváci sú s ním nadmieru spokojní. Posledná tretia séria odpovedá na záhadné udalosti vo Windene, objasňuje motívy hlavných postáv i striedanie časových cyklov.

Zamotaný uzol alternatívnych realít i duálnych existencií postáv sa však začína rozmotávať až v samotnom závere, priprav sa teda, že väčšinu seriálu budeš aj naďalej nechápavo krútiť hlavou a snažiť sa pochopiť, čo sa na obrazovke vlastne deje.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom