Pozornosť väčšiny fanúšikov fantasy sa tento rok upiera predovšetkým k druhej sérii Zaklínača na Netflixe, ešte pred ňou však o divácku priazeň zabojuje aj konkurenčný Amazon so svojou menej známou, no rovnako dobre vyzerajúcou novinkou The Wheel of Time.

Fantasy seriál v hlavnej úlohe so sympatickou Britkou Rosamund Pike je inšpirovaný rovnomennou knižnou predlohou, ktorá patrí k svetovým bestsellerom a séria zatiaľ dokázala predať viac ako 90 miliónov kópií.

Amazon teda v rukách drží klenot, o ktorom sa však v porovnaní s prichádzajúcim Zaklínačom, House of the Dragon či Pánom prsteňov, hovorí relatívne málo. To je zároveň škoda, keďže čerstvý trailer k novinke vyzerá nadmieru sľubne.

Seriál sleduje čarodejníčku Moiraine, členku obávanej magickej skupiny Aes Sedai, ktorá zachraňuje päticu mladých hrdinov pred masakrom a vedie ich v boji proti starodávnemu zlu. Moiraine verí, že jeden z jej nasledovníkov je prevteleným mocným bojovníkom schopným zachrániť alebo zničiť svet.

Nová fantasy značka

Prvá séria Wheel of Time na platforme Prime Video štartuje 19. novembra, pozostáva zo šiestich epizód, ktoré budú vydávané pravidelne každý týždeň. Amazon ešte pred premiérou potvrdil aj práce na druhej sérii, projektu teda očividne verí.

Ak by sa seriál uchytil, z Wheel of Time by sa mohla stať nová televízna fantasy značka. Knižná predloha totiž pozostáva až zo 14 kníh a 2 sprievodných príbehov, tvorcovia teda majú množstvo materiálu na niekoľko sérií dopredu.

YouTube/snímka obrazovky/úprava redakcie

Hollywood Reporter zároveň informuje, že Amazon v spolupráci so Sony Pictures rovnako chystá aj filmovú trilógiu s názvom The Age of Legends. Jej dej bude zasadený tisícky rokov pred udalosti seriálu a režisérsky sa o ňu postará Zack Stentz, tvorca X-Men: Prvá trieda či prvého Thora.

Zaujímavosťou je, že takmer celá prvá séria Wheel of Time sa nakrúcala v Českej republike, kde sa Rosamunde Pike kvôli produkcii s celou rodinou presťahovala. Domov sa tak skoro asi nechystá, v Čechách sa totiž bude točiť aj veľká časť pokračovania.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú