Streamovacia spoločnosť Netflix po mesiacoch čakania konečne odhalila nový projekt dvojice tvorcov jedného z najoceňovanejších seriálov súčasnosti. Producentské duo a hlavní showrunneri Game of Thrones David Benioff a D.B. Weiss sa postarajú o sfilmovanie oceňovanej knižnej sci-fi série.

Benioff a Weiss mali ešte v auguste minulého roka s Netflixom podpísať lukratívny 200 miliónový kontrakt na tvorbu filmov a seriálov exkluzívne pod značkou streamovacej služby. Jedinou výnimkou malo byť angažovanie dvojice na novej trilógii Star Wars, z ktorej však tvorcovia medzičasom vycúvali.

Wikimedia Commons

Žiadané producentské duo teda svoju energiu sústredilo len do spolupráce s Netflixom, čo teraz začína prinášať prvé ovocie. Na oficiálnom blogu streamovacej služby sa totiž objavili prvé informácie o novom projekte tvorcovského dua, ktorým bude oceňovaná sci-fi trilógia The Three-Body Problem z pera čínskeho spisovateľa Liou Cch’-sin.

Trilógia Liou Cch’-sina je najambicióznejšia sci-fi séria, akú sme kedy čítali. Čitateľov prevedie na ceste od 60-tych rokov až po koniec vekov, od života na našej malej modrej planéte až po vzdialené okraje vesmíru. Tešíme sa na ďalšie roky nášho života, počas ktorých toto magické univerzum uvedieme do života pre divákov po celom svete, povedali na margo odhalenia Benioff a Weiss.

Na novej seriálovej sérii však dvojica nebude pracovať sama, do tímu pribudne aj televízny producent Alexander Woo, ktorý sa v minulosti podieľal na vzniku seriálov ako The Terror: Infamy a True Blood.

Woo je s knižnou sériou dobre oboznámený, oceňuje na nej predovšetkým bohaté a komplexné postavy spoločne s viacerými existenčnými otázkami, ktoré sú elegantnou, no hlbokou ľudskou alegóriou.

Netflix

Ako informuje IGN, dej prvej knihy sa odohráva na pozadí čínskej kultúrnej revolúcie a predstavuje prvý kontakt ľudí s mimozemskou civilizáciou, ktorá je na pokraji deštrukcie.

Napätá situácia vyústi v mimozemskú inváziu, čo ľudstvo rozdeľuje na dva tábory – prvý je odhodlaný brániť sa, zatiaľ čo druhý vyzýva na pomoc mimozemšťanov, zvrhnutie súčasných politických režimov a nastolenie nového poriadku.

Knihy okrem komplexných tém a postáv predstavujú aj množstvo vedľajších dejových línií, podobne ako v prípade Game of Thrones tak majú seriáloví tvorcovia opäť k dispozícii materiál na niekoľko sérií dopredu.

Výbornou správou je, že na projekte sa v úlohe konzultanta zúčastní aj autor kníh Liou Cch’-sin spoločne s prekladateľom Kenom Liu, ktorý sa postaral o anglickú verziu kníh.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom