Poznáme ich všetci a pravdepodobne ich každý z nás videl. Takmer nikto ale nevie, čo všetko sa odohrávalo za natočením týchto známych filmov. Aj dnes ti preto predstavím 10 zaujímavých faktov o tvojich obľúbených filmoch, ktoré si takmer určite nevedel!

To

Za veľkú časť vzhľadu ikonického Klauna Pennywisea je štúdio vďačné nesmierne talentovanému hercovi menom Bill Skarsgård. Ten sám vymyslel mnoho prvkov postavy, vrátane desivého pokriveného úsmevu. Ten mimochodom bez make-upu vyzerá taktiež hrôzostrašne.

Piráti Karibiku: Salazarova pomsta

Vtip, ktorý Jackovi vo filme povie jeho strýko, je rovnaký ako ten, ktorý Al Pacino povedal Johnnymu Deppovi pri produkcii filmu Krycie meno Donnie Brasco. Znie nasledovne: “Kostlivec vojde do baru a objedná si pivo a mop…”

Avengers: Infinity War

Meno Thanos je skratkou gréckeho slova “Thanatos,” ktoré v preklade znamená “Smrť.”

Gladiátor

Rany na tvári Russela Crowea po otváracej scéne sú skutočne. Vznikli mu pri natáčaní, keď sa jeho kôň poľakal a vbehol do stromov.

Suicide Squad

Scéna, počas ktorej postavy havarujú v helikoptére, samozrejme v skutočnosti nebola takmer vôbec nebezpečná. Pre istotu sa však aj tak natáčala ako posledná, pre prípad, že niektorý z hercov by sa pri nej zranil. Aspoň by tak nemuselo byť pozastavené natáčanie.

Blade Runner 2049

Legendárny David Bowie bol pôvodne zamýšľaný pre postavu menom Niander Wallace. Pred začiatkom natáčania však zomrel, a tak Denis Villeneuve rolu ponúkol hercovi Jaredovi Letovi.

Krstný otec

Bojovníci za práva zvierat protestovali proti scéne s hlavou koňa. Režisér Francis Ford Coppola sa k tomu vyjadril nasledovne: “Vo filme je zabitých toľko ľudí, no všetkým vadí len kôň. Na pľaci to bolo rovnako. Keď hlava dorazila, naštvalo to mnoho členov štábu, ktorí sú milovníci zvierat, ktorí majú radi malých psíkov. Čo však nevedeli je to, že hlavu nám dodal výrobca žrádla pre zvieratá, ktorý denne poráža 200 podobných koní, len aby nakŕmil tých malých psíkov.”

Aladdin (1992)

Pretože Robin Williams improvizoval také veľké množstvo svojich hlášok, film bol odmietnutý na nomináciu na Oscara za Najlepší adaptovaný scenár.

Eyes Wide Shut

Režisér Stanley Kubrick zomrel len štyri dni potom, čo štúdiu Warner Bros. odprezentoval finálnu verziu filmu po dlhom 400-dňovom natáčaní. Jeho rodina a priatelia boli šokovaní, pretože nikdy sa im nezdalo, že by sa mu zhoršovalo zdravie.

Mníška

Valak, ozajstné meno démona, ktorý nabral formu Mníšky, môžeme vidieť ukryté vo viacerých scénach. Pozorný divák si ho všimol napríklad pri našom prvom stretnutí so sestrou Irene alebo na poznávacej značke jedného z dedinčanov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom