Z pôvodného čínskeho výrobcu kvalitných smartfónov sa postupom času stal technologický gigant, ktorého portfólio sa plní produktami z rôznych oblastí. Či už smart TV, notebooky, inteligentné žiarovky, alebo varič ryže, toto všetko a ešte viac Xiaomi komerčne predáva.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Xiaomi sa za necelých 7 rokov pôsobenia na trhu so smartfónmi dokázalo dostať do celosvetového povedomia a zažilo tak veľmi rýchly rast svojej značky. Minulý rok však spoločnosti nevyšiel tak, ako by chceli, a preto Lei Jun, CEO Xiaomi, zvolil novú stratégiu. Jeho najnovíšm plánom je pomalý, no stabilný rast značky, ktorú chce postupne globalizovať. V raste popularity spoločnosti určite pomôžu aj tohtoročné produkty, ktoré Xiaomi ešte len plánuje predstaviť. Toto je TOP 10 z nich, ktoré by v roku 2017 mohol „čínsky Apple“ priniesť svojim fanúšikom.

10. Xiaomi Mi Band 3

Tretia generácia najpopulárnejšieho fitness náramku na svete

Xiaomi Mi Band 3zdroj fotografie: En.miui

Zobraziť aktuálnu cenu Xiaomi Mi Band 2

Xiaomi s predstavením úplne prvej generácie svojho inteligentného fintess náramku, Xiaomi Mi Band, trafilo do čierneho. Netrvalo dlho a Mi Band sa stal najpredávanejším fitness náramkom, za čo vďačí najmä svojej veľmi nízkej cene. Minulý rok sme sa dočkali v poradí druhého nástupcu (po Mi Band 1S) tohto šikovného gadgetu, ktorý svet ohromil ešte viac. Xiaomi Mi Band 2 za aktuálnu cenu 24 € ponúka OLED displej, ktorý si fanúšikovia tak pýtali, snímač srdcového tepu či 20-dňovú výdrž. Očakáva sa, že tretia generácia tohto špičkového náramku, Xiaomi Mi Band 3, bude svetu predstavená v priebehu apríla. Novinka by si mala zachovať všetky výhody predchodcu, no pribudnúť by mali vylepšené funkcie pre komunikáciu prostredníctvom náramku. Predpokladaná oficiálna čínska cena nemá presiahnuť 199 juanov, čo je necelých 27 €.

9. Xiaomi Mi Notebook 2

Začiatky Xiaomi na trhu s notebookmi

Zobraziť aktuálnu cenu Xiaomi Mi Air 13

V roku 2016 spoločnosť Xiaomi oficiálne vstúpila na trh s notebookmi. Ich prvopočin v podobe Xiaomi Mi Notebook Air v dvoch verziách vyvolal zmiešané reakcie technologických fanúšikov po celom svete. Jedni ho milujú, iní zas nenávidia. Dizajnovo pripomínajúc laptopy amerického konkurenta, úplne prvý notebook od Xiaomi ale vôbec nie je zlý. Niekoľko múch, samozrejme, má, no práve tie by mohla opraviť druhá generácia. Z prvých informácií vieme, že Xiaomi Mi Notebook 2 by sa mohol do masovej výroby dostať v priebehu apríla. Prísť by mal s ešte pevnejšou a ľahšou konštrukciou, krajším dizajnom, vyšším výkonom, lepšou výdržou batérie a opäť aj nízkou cenou.

Nenechaj si ujsť
TIP: Recenzia | Xiaomi Mi Notebook Air: Prvý pokus vyšiel na jednotku

8. Xiaomi MiTV 5

Skúsenosti spoločnosti v oblasti TV po piaty raz

zdroj fotografie: En.miui

Xiaomi je v domovskej Číne známe aj ako obrovským výrobcom smart TV. Aj pri týchto produktoch spoločnosť aplikovala svoju agresívnu cenovú politiku a ich inteligentné televízie sa rýchlo stali hitom. Zatiaľ čo my môžeme Číňanom tieto špičkové kusy techniky zatiaľ len závidieť, Xiaomi sa už pripravuje na predstavenie piatej generácie vlastných smart TV. Niet pochýb o tom, že opäť prinesú perfektnú výbavu za cenu, ktorú u ostatných výrobcov nenájdeme. Skvelým príkladom je rad televízií Xiaomi MiTV 4, ktoré spoločnosť svetu prezentovala aj na CES 2017 v januári.

7. Nová biela technika

Rozšírenie portfólia o ďalšie inteligentné produkty pre domácnosť

zdroj fotografie: Xiaomi

Kúpiť Xiaomi inteligentnú varnú kanvicu za 52 €

Čínsky gigant sa tento rok chce presadiť aj na trhu s bielou technikou, kde spadajú práčky, umývačky riadu či chladničky. K aktuálnemu variču ryže by sa tento rok mala pridať aj inteligentná chladnička, o ktorej sa toho zatiaľ veľa nevie. Isté však je, že rovnako ako všetky smart produkty od Xiaomi, aj chladnička dostane vlastnú aplikáciu pre smartfóny. Skrz ňu budeš môcť sledovať, či máš v chladničke dostatok zásob alebo či ti ešte zostal obľúbený nanuk.

6. Tretia generácia čističky vzduchu

Pre ešte čistejší vzduch

zdroj fotografie: Xiaomi

Zobraziť aktuálnu cenu Xiaomi Mi Air Purifier Pro

Určite vieš, že v ďalekej Číne majú už dlhodobo obrovské problémy so znečistením ovzdušia. Aj keď sa čínska vláda snaží o obmedzenie prevádzky tovární, stále to nepomáha a problémy so smogom tak z časti riešia výrobcovia, akým je Xiaomi. Na svojom domácom trhu už dlhú dobu ponúka čističky vzduchu do domácností či dokonca áut. Ako takmer každý produkt od Xiaomi, aj tento bol doplnený o inteligentné funkcie a vlastnú aplikáciu, prostredníctvom ktorej máš nad čističkou vzduchu úplnú kontrolu. Číňania tak vo veľkom tento rok očakávajú predstavenie tretej generácie čističky vzduchu do domácností, ktorá by si mala zachovať cenovú dostupnosť a zároveň priniesť ešte čistejší vzduch.

5. Prvý smartfón s vlastným procesorom

Po vzore Apple, Samsungu či Huawei

zdroj fotografie: Gizmochina

Xiaomi nechce zaostávať ani v oblasti výpočtovej techniky a už dlhšie má pracovať na smartfóne s vlastným mobilným čipsetom. Učiní tak po vzore najväčších svetových vývozcov inteligentných mobilných telefónov. Procesor od Xiaomi by mal dostať názov Pinecone, pričom jeho základom sa má stať osem Cortex-A53 jadier rozdelených do dvoch clusterov. Maximálny takt procesora bude zrejme 2,2 GHz a ako grafický čip Xiaomi použije Mali-T860. Prvým smartfónom s vlastným procesorom sa má stať Xiaomi Mi5C, ktorý by mohol byť predstavený už tento mesiac, prípadne v marci.

4. MIUI 9

Najlepšia nadstavba Androidu bude ešte lepšia

Ak by si sa spýtal, na ktorý svoj produkt je spoločnosť Xiaomi najviac pyšná, odpoveď by určite znela MIUI. Nadstavba MIUI bola vôbec prvým produktom, s ktorým Xiaomi vstúpilo na trh. Už v roku 2010 zaujalo užívateľov Android smartfónov po celom a postupom času popularita MIUI neustále rástla. Aktuálne sa radí medzi najprepracovanejšie užívateľské prostredia, ktoré Android ponúka. Tento rok čakáme na príchod už deviatej verzie, MIUI 9, ktorá prinesie najmä novinky v optimalizácii, výkone a výdrže batérie. Svedkami budeme zrejme aj umelej inteligencie, ktorá sa v najbližších rokoch poriadne rozšíri. Projekt MIUI 9 bol spustený už v novembri minulého roka a prvej komerčnej verzie by sme sa mohli dočkať v poslednom kvartáli aktuálneho roka.

3. Xiaomi Mi6

Najočakávanejší čínsky smartfón 2017

zdroj fotografie: Mydrivers

Zobraziť aktuálnu akciovú cenu Xiaomi Mi5

Xiaomi už oficiálne potvrdilo, že na tohtoročnom MWC 2017 sa nezúčastní, z čoho je množstvo fanúšikov sklamaných. Znamená to tiež, že na MWC sa neukáže ani očakávaný Xiaomi Mi6, tohtoročná vlajková loď spoločnosti. Už vieme, že Mi6-ka bude vybavená najnovším Snapdragonom 835, ktorý pre Qualcomm vyrába Samsung. Juhokórejský gigant si ale všetky doteraz vyrobené kusy bude držať len pre seba, čo znamená, že vlajkové lode ostatných výrobcov budú zrejme predstavené o niečo neskôr. Uvidíme, ako táto zamotaná situácia nakoniec dopadne. Predčasne sa hovorí o predstavení koncom marca, prípade v apríli. Cena základného modelu Xiaomi Mi6 má štartovať na perfektných 1999 juanoch (270 €).

Nenechaj si ujsť
TIP: Xiaomi Mi6 bude zrejme menej výkonné ako Galaxy S8 s rovnakým procesorom

2. Xiaomi Mi Note 3

Čínska náhrada za Galaxy Note 8?


zdroj fotografie: Tech.miao

Zobraziť aktuálnu cenu Xiaomi Mi Note 2

Koncom minulého roka sme sa po 23 mesiacoch konečne dočkali nástupcu vôbec prvého phabletu od Xiaomi, Xiaomi Mi Note 2. Najaktuálnejší model sa snaží nahradiť už mŕtvy Galaxy Note 7, ktorý ma za sebou veľmi krátku a nepríjemnú históriu. Mi Note 2 sa len nedávno začal predávať v globálnej verzii s plnou podporou slovenských LTE sietí. Jeho cenovka je na čínsky smartfón síce trochu vyššia, no jeho výbava za to stojí. Veľkým tohtoročným prekvapením od Xiaomi by bolo predstavenie Xiaomi Mi Note 3, ktorý by mohol po predchodcovi zdediť zahnutý displej. Očakáva sa aj 2K rozlíšenie, najnovší Snapdragon 835 procesor a štartovacia cenovka na úrovni 3000 juanov (405 €).

1. Xiaomi Mi MIX 2

Pokračovanie v revolúcii

Zobraziť aktuálnu cenu revolučného Xiaomi Mi MIX

Xiaomi v roku 2016 všetkým ukázalo, ako sa zakončuje rok vo veľkom štýle. Niet pochýb o tom, že Mi MIX bol najväčším minuloročným prekvapením pre fanúšikov. Revolučný takmer bezrámikový displej spôsobil ošiaľ nielen medzi samotnými prívržencami značky, ale aj medzi výrobcami. Najväčšie svetové mená chcú taktiež zažiť podobnú slávu, akú zažil čínsky gigant a niekoľko z nich už pripravuje podobné zariadenia. Xiaomi Mi MIX 2 by bol perfektným zavŕšením ďalšieho roka a je dosť možné, že Xiaomi na konci roku 2017 aj niečo nové predstaví. Zachovať by si mal prémiovú keramickú konštrukciu a displej príde s ešte tenším rámikom. Dúfame, že výrobca zapracuje aj na fotoaparáte, ktorým sa Mi MIX chváliť zrovna nemôže.

Nenechaj si ujsť
TIP: Recenzia | Xiaomi Mi MIX: Dámy a páni, privítajte budúcnosť smartfónov

Na ktoré tohtoročné zariadenie od Xiaomi sa najviac tešíš ty?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
21%
Páči sa mi to
71%
Chcem to
7%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]