O pripravovanej novinke Xiaomi Mi5C (Meri) sa hovorí už od októbra minulého roka a vyzerá to tak, že tentokrát je predstavenie skutočne za rohom. Už dávno sme mali možnosť spozorovať Mi5C v niekoľkých e-shopoch, no čínsky gigant si pravdepodobne ešte doprial čas na dostatočné doladenie smartfónu.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Neskorší príchod môže mať na svedomí aj procesor, ktorý bude pochádzať priamo od Xiaomi. Čínski analytici tiež priniesli nové informácie o špecifikáciách tohto procesora. Poznať ho budeme pod menom Pinecone a bude disponovať ôsmimi jadrami v usporiadaní 4+4. Menším sklamaním je prítomnosť staršej technológie jadier Cortex-A53, ktorú používajú predovšetkým čínske MediaTeky. Ďalší analytik neskôr uverejnil príspevok, v ktorom spomína príchod vylepšeného Pinecone procesora s ôsmimi Cortex-A73 jadrami. Ten však podľa neho príde neskôr a nájde si cestu len do drahšieho smartfónu.

Xiaomi Mi5S 3GB/64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

zdroj fotografie: Gizmochina

Nenechaj si ujsť
TIP: Významná certifikácia pre Xiaomi Mi5C v Číne, predstavenie už čoskoro

Okrem toho od modelu Mi5C očakávame aj 5,5-palcový displej, 3 GB RAM pamäť, 64 GB interné úložisko, 12 MPx hlavný fotoaparát a 8 MPx predný fotoaparát. Podľa analytikov sa dočkáme jeho predstavenia už tento mesiac a naozaj pevne veríme, že tieto informácie sú už skutočne pravdivé. Čo očakávaš od nástupcu nesmierne populárneho smartfónu z dielne Xiaomi?


zdroj fotografie: Weibo

Poznámka redakcie: Články označené ako „Dohady“ obsahujú informácie z tretích strán, ktoré nepochádzajú priamo od výrobcov. Za ich pravosť nezodpovedáme.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
33%
Páči sa mi to
67%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.