Síce to ešte nebolo potvrdené, no teraz je už viac než isté, že tohtoročná vlajková loď čínskeho tech giganta Xiaomi, Xiaomi Mi6, bude vybavená doposiaľ najvýkonnejším mobilným procesorom. Bude to mať však menší háčik.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Xiaomi Mi6 bude podľa všetkého vôbec prvým čínskym smartfónom, ktorý príde s najnovším Qualcomm Snapdragon 835 procesorom. Jeho predstavenie sa očakáva koncom tohto, prípade v priebehu ďalšieho mesiaca, no všetko zamotáva juhokórejský gigant. Ako sa už hovorilo nedávno, Samsung si mal rezervovať prvú várku týchto nových čipsetov len a len pre svoj nový Galaxy S8, od ktorého očakáva vysoké predajné čísla.

Snapdragon 820 v Xiaomi Mi5

Podľa najnovších informácií ale predstavenie Mi6-ky oneskorené nebude. Xiaomi má po novom použiť podtaktovanú verziu najnovšieho mobilného procesora, vďaka ktorému môže svoju vlajkovú loď predstaviť včas, podľa plánu. S nižším taktom jadier Snapdragonu 835 súvisí aj nižší výkon, ktorý však užívateľ v reálnom živote určite nepocíti. Rozdiel bude maximálne vo výsledkoch benchmarkov, ktoré ale nie sú pre nás smerodajné. Podtaktovaná verzia spomínaného čipsetu bude tiež zrejme lacnejšia ako výkonnejšia použitá v „Es-osmičke“, a tak by vyššie pamäťové verzie nadchádzajúcej Mi6-ky mohli stáť menej.

Nenechaj si ujsť
LG G6 nebude vybavený Snapdragonom 835! Samsung si všetky zásoby necháva pre Galaxy S8

Ak by sa tieto informácie potvrdili, Xiaomi Mi6 nebude prvým smartfónom od Xiaomi, ktorý prišiel s podtaktovaným procesorom. Rovnaká situácia nastala minulý rok pri modeli Xiaomi Mi5, ktorého základná 32 GB verzia dostala Snapdagon 820 s nižšou frekvenciou. V realite to však užívateľa nijak neobmedzuje. Každopádne, len čas ukáže, ako celá táto zamotaná situácia dopadne.

CENA XIAOMI MI5

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Kristián Hrušovský
Zakladateľ portálu FonTech.sk, milovník IT, smartfónov a kvalitnej hudby. Nepohrdnem ani kvalitnou turistikou na horskom bicykli či dobrým jedlom. Kontaktovať ma môžete na [email protected]