S Vianocami sa okrem dobrosrdečnosti, láskavosti a zimy za oknami spája dlhé roky aj na mieru ušitý televízny program. Keďže naše obývačky v poslednej dobe zažívajú obmenu konzumovania obsahu, zamerali sme sa na tú najlepšiu ponuku streamovacích služieb. Toto je Top 10 vianočných titulov, ktoré nájdeš na streamovacích službách.

10 – Ocko je doma 2

Rodinná komédia postavená na konfrontácií dvoch diametrálne odlišných otcov, dostala svoje pokračovanie. Na konci prvého dielu dvojica v podaní Marka Wahlberga a Willa Ferrella konečne zakopala vojnovú sekeru, len aby mohla v dvojke zažiť sviatky pohromade. Na tie prizvú svojich otcov Johna Lithgowa a nestarnúceho Mela Gibsona, no a celá história napriekov sa znova opakuje. Tentokrát však medzi staršou generáciou.

9 – The Knight Before Christmas

Očarujúca Vanessa Hudgens na tomto zozname po druhýkrát. Tentokrát si zahrá stredoškolskú učiteľku, do ktorej sa zamiluje stredoveký britský rytier cestujúci časom, a keďže celá táto rozprávková premisa je umocnená vianočnou atmosférou, tak sa môžeš tešiť na ďalšiu vynikajúcu hodinu a pol. Štatút možného vianočného kultu by sme však v tomto prípade nepoužívali, no ako jednorázovka na posilnenie atmosféry film postačí.

8 – Polárny expres

Malý chlapec netrpezlivo čaká na príchod Vianoc a číha, či ešte pred odbitím poslednej hodiny predvianočnej noci nezačuje roľničky na Santových saniach. Namiesto toho sa mu však naskytne príležitosť zažiť neuveriteľnú jazdu polárnym expresom, smerujúcu až na samotný severný pól, do domoviny Santa Clausa.

7 – Tri Oriešky pre Popolušku

Ak sa ti za tie roky v televízií táto rozprávka neprejedla, teraz máš konečne možnosť si ju užiť aj bez reklám. Budeš sledovať ako sa Popoluška, v podaní ikonickej Libuši Šafránkovej, chce zapáčiť princovi, respektíve obrátiť svoj štatút odstrkovaného dievčaťa novým spôsobom, v príjemnom teple streamovania na Netflixe?

6 – The Princess Switch

Keď klasická pekárka Vanessa Hudgens zistí, že sa nápadne podobá nastávajúcej princeznej, tak v hlavách oboch vzíde neobyčajný nápad, a to vymeniť si svoje miesta. The Pricness Switch na Netflixe je tradičná vianočná oddychovka, ktorá ťa svojou jednoduchou zápletkou a odľahčeným humorom navnadí na prichádzajúce sviatky.

5 – Láska nebeská

Dnes už hádam legenda romantických filmov nesmie chýbať na žiadnom zozname orientovanom na vianočné tituly. Romantická komédia sa nám do myslí zapísala svojou roztrieštenosťou príbehovej línie medzi viaceré postavy, vďaka čomu divák dostáva hneď niekoľko pohľadov na lásku a vzťahy. Všetky príbehy našťastie spája osobitý humor.

4– Klaus

Záležitosť vytvorená priamo pre Netflix v sebe nesie okrem čarovnej atmosféry, vynikajúceho vizuálu a tradičnej zápletky aj niečo viac. Príbeh rozprávky Klaus je poháňaný túžbou dosiahnuť vyššie dobro, k čomu mu dopomáhajú nápadité postavy, ako sebecký zbohatlícky poštár alebo samotársky, dobrosrdečný, ale hlavne tajuplný výrobca hračiek Klaus.

3 – Harry Potter sága

Decembrovou novinkou v knižnici streamovania HBO Go je legendárna sága s mladým čarodejníkom, s ktorým vyrastal nejeden z nás. Harryho Pottera a jeho dvoch verných priateľov ti predstavovať myslím že netreba, keďže si v kulisách Rokfortu strávil hneď niekoľko sviatkov. Navyše, vďaka HBO ti vo vianočnom maratóne nebráni už nič.

Nenechaj si ujsť
Do boja streamovacích služieb chce vstúpiť už aj The Pirate Bay staro-novým projektom
2 – Pelíšky

Vianočná modla nejednej rodiny na Slovensku našla svoju cestu aj na Netflix, a teda si konečne budeš môcť užiť legendárne hlášky mimoriadnych českých hercov aj bez reklám. Ak si sa Pelíškam doteraz vyhýbal, tak na teba čaká vynikajúca komédia zasadená do konca 60. rokov, kedy sa spoločnosť delila na základe náklonnosti k Sovietskemu zväzu.

1 – Grinch

Vieš si predstaviť Vianoce bez tejto strešťanej pecky? Aj keď svojou premisou ide o netradične poňatý vianočný príbeh, práve touto inakosťou u nás už v útlom veku zabodoval na plnej čiare. Mimochodom, streamovacia služba od Amazonu disponuje hneď niekoľkými vynikajúcimi animákmi, na čele so Shrekom, ktorými si môžeš spríjemniť sviatky a zaspomínať na časy predošlé, kedy tvojou jedinou starosťou bolo zjesť všetko, čo ti babka nachystala.

Pošli nám TIP na článokFilmy & seriály