Ponuka kamier od spoločnosti Xiaomi sa rýchlo rozrastá, či už ide o zameranie na akčné scény, bezpečnosť alebo autá. V ponuke nájdeme prémiové kúsky, ale aj lacnejšie riešenia pre menej náročných používateľov.

Medzi novšie sa radí akčná kamera od podznačky MIJIA, ktorá zaujme výbornými vlastnosťami za príjemnú cenovku. Xiaomi Mijia 4K Compact Camera sa tak aktuálne radí medzi najlacnejšie akčné kamery s plnohodnotným 4K videom vo vysokej kvalite.

Kúpiť 4K akčnú kameru v EÚ sklade od Xiaomi za 80 €
Kupón 3EMKKEQ6

4K aj poriadna stabilizácia obrazu

Niektoré lacnejšie kamery sa snažia zákazníkov nalákať na podporované 4K rozlíšenie, no to je často nahrávané vo veľmi zlej kvalite. Dôležitým faktorom je frekvencia snímok za sekundu, pričom ideálne je, keď ich je aspoň 30. Kým lacnejšie kamery zvyknú mať túto hodnotu iba polovičnú, v prípade najnovšej Xiaomi kamery je 4K rozlíšenie naozaj plnohodnotné. 8 MPx snímač Sony IMX317 teda nahráva videá v rozlíšení 3840 x 2160 pixelov pri 30 snímkach za sekundu.

Ďalej je podporované aj nižšie 2.5K video pri 30 fps, dostatočné FullHD pri slušných 100 fps a 720p HD pri 200 fps. Deje sa tak pri uhli širokom 145 stupňov a minimálnej clone f/2.8. Spracovanie obrazu má potom na starosti procesor Ambarella A12S75, ktorý vie ukladať aj do bezstratového RAW formátu. Vďaka 6-osovej elektronickej stabilizácii obrazu sú zas videá perfektne plynulé. Záznamy sa ukladajú na microSD kartu do maximálnej veľkosti 64 GB (nie je v balení).

Nechýba displej ani slušná batéria

Ešte pred nahraním videí a fotiek do počítača si ich používateľ môže predbežne pozrieť na užitočnom 2.4-palcovom displeji. Samotný systém v kamere je konečne už aj v angličtine, takže všetky nastavenia vykonáš aj priamo na displej. Kameru je možné ovládať aj prostredníctvom smartfónu a aplikácie Mi Home, ktorá je takisto kompletne v angličtine.

Stačí iba spárovať kameru so smartfónom cez 2.4 GHz Wi-Fi alebo Bluetooth pripojenie. Solídnu výdrž potom zabezpečuje 1450 mAh batéria. Xiaomi Mijia 4K Action Camera si ako svoj hlavný cieľ berie práve konkurenčné GoPro kamery, ktoré dorovnáva výbavou, no jej cena je približne štvrtinová.

Najlepšia cena na trhu

Kým konkurencia ponúka kamery s podobnými špecifikáciami za niekoľko stoviek eur, Xiaomi nastavilo cenu omnoho prívetivejšie. Cesta k výhodnej kúpe vedie cez kupón 3EMKKEQ6, ktorý spustí cenu na 80 €. Doručenie prebieha z európskeho skladu v Poľsku (samotné doručenie trvá 2 – 7 dní) a žiadne ďalšie poplatky tak už neplatíš. 

Kúpiť 4K akčnú kameru v EÚ sklade od Xiaomi za 80 €
Kupón 3EMKKEQ6

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP