CEO spoločnosti Apple, Tim Cook, sa môže tešiť zo zvýšenia svojho platu. Priaznivo naň zapôsobili predaje iPhonov. 

Informácie priniesla v stredu Americká komisia pre cenné papiere a burzy. Tim Cook tento rok zarobil dokopy až 12.8 miliónov dolárov, čo zahŕňa mzdy, odmeny a rôzne kompenzácie. Voči jeho zárobku z minulého roka je to pritom nárast o slušných 46 %.

Keď sa darí, tak sa darí

Ak ešte k tomuto zárobku prirátame 89,2 miliónov v akciách, tak Tim Cook si domov technicky priniesol grandióznych 102 miliónov dolárov. Podľa analytickej firmy Counterpoint Research až 60 % príjmov spoločnosti Apple pochádzalo z tretieho štvrťroka 2017. O veľkú časť predajov sa pritom postarala popularita starších iPhonov.

Nenechaj si ujsť
Nový Apple Park za 5 miliárd je konečne pripravený. Niektorí zamestnanci však majú zásadný problém

Apple myslí aj na bezpečnosť

Zatiaľ čo lepšie príjmy sú pre Apple výbornou správou, pre Tima Cooka to môže znamenať nižšiu bezpečnosť. Aj z toho dôvodu spoločnosť svojmu výkonnému riaditeľovi odporúča, aby na všetky svoje obchodné aj osobné cesty využíval súkromné lietadlo.

Odmenám sa, samozrejme, nevyhli ani ďalší vrcholoví manažéri. Piati najdôležitejší dostali 1 milión dolárov ako základnú mzdu (Cook mal 3 milióny), no spolu s odmenami dostal každý približne 24,2 miliónov dolárov. Ich platy odrážajú nielen úspech spoločnosti, ale aj dôležitosť zamestnancov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom