Apple práve oslavuje otvorenie svojho nového sídla Apple Park, ktoré si získalo celosvetovú pozornosť. Mnohí zamestnanci sa ale dozvedeli krutú pravdu. Nedostane sa tam každý. 

Nové sídlo Apple Park je asi tri míle od súčasného sídla v meste Cupertino v Kalifornii. Dokáže však poňať „iba“12 000 zamestnancov, zatiaľ čo podľa žurnálu Silicon Valley Business Journal, Apple zamestnáva 25 000 zamestnancov. Matematika je teda veľmi jednoduchá. Pre všetkých niet dosť miesta. Niektorí zamestnanci už o sťahovaní boli informovaní, no stále je veľa takých, ktorí o svojom novom pracovisku nič nevedia.

Najlepší zamestnanci majú svoje miesto isté

Do nového sídla sa ale určite budú premiestňovať najcennejšie talenty spoločnosti, vrátane vedúcich pracovníkov, ako je generálny riaditeľ Tim Cook, vývojári softvéru a dizajnérske tímy spolu so šéfdizajnérom Jonym Iveom. Tí budú môcť pracovať na štvrtom poschodí v jednej z najkrajších budov na svete. Menej dôležité divízie ako napríklad vývojári App Store by mali zostať v kanceláriách rozptýlených okolo Silicon Valley. To znamená, že v prípade pracovných stretnutí budú musieť cestovať zo svojich kancelárií do hlavného sídla.

Niektorí zamestnanci nie sú spokojní s novým sídlom

Existujú aj iné dôvody, prečo budú niektoré skupiny vylúčené z nového sídla. Mnohé zo „špeciálnych projektov“ spoločnosti Apple, ktoré pracujú na technológiách v oblasti zdravia, rozšírenej reality a robotiky, budú separované od nového sídla. Dôvodom je s najväčšou pravdepodobnosťou bezpečnosť a utajenie. Hoci sú mnohí zamestnanci z nového sídla nadšení, existujú aj takí, ktorí sú nespokojní. Sú totižto zvyknutí pracovať v malých kanceláriách a obávajú sa, že otvorený pôdorys bude príliš hlasný a rušivý.

Rozdiely v kvalite prostredia môžu byť problémom

Medzi výhody pre zamestnancov v novom Apple Parku patria stravovacie a fitness zariadenia, najmodernejšie priestory pre prezentácie a obrovská záhrada s ovocnými stromami. Zamestnanci spoločnosti si ale myslia, že rozdiely v kvalite prostredia, ktoré búdu medzi zamestnancami v Apple Parku a vdialených kanceláriách, budú vytvárať nepríjemnú hierarchiu v spoločnosti a nedostatok jednotnej firemnej kultúry. V tomto sú podľa nich spoločnosti, ako Facebook, Google či Airbnb oveľa ďalej.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú