Nie pochýb, že pokračovanie The Last of Us patrí medzi najdôležitejšie herné udalosti tejto generácie konzol. Hra je vonku len krátko, no portál GamesIndustry.biz už teraz naznačil predajný úspech hry vo Veľkej Británii.

Hra z dielne Naughty Dog má prvý víkend za sebou a aj napriek nepríjemnému útoku neprajníkov, ktorý zabezpečil hre nízke priemerné hodnotenie na portáli Metactritic, sa PlayStation exkluzivite v predajoch náramne darí.

The Last of Us Part 2 môžeme považovať za vynikajúcu cieľovú rovinkou inak nesmierne úspešnej generácie konzol. Na kvality akčnej príbehovky sme sa detailne pozreli aj my v naše recenzii. Komerčný úspech bol tak zrejmý už zo samotného počtu predobjednávok.

Portál GamesIndustry.biz potvrdzuje, že predaj len krabicových kópií dokázal prekonať v prvých dňoch Uncharted 4 z roku 2016 o 1 %. Ako píšeme, čísla digitálnej distribúcie zatiaľ dostupné nie sú, takže je možné, že štartovací víkend bol ešte o poznanie úspešnejší.

Na úspechu The Last of Us Part 2 sa podieľalo hneď niekoľko faktorov. V predajnosti rozhodne zavážilo aj dobré meno titulu, ktoré pokračovaním prekročilo tieň predajnosti prvého dielu o 76 %. Druhým faktom je rovnako aj popularita samotnej konzoly PS4, ktorá už dávno predajmi prekonala svoju predchádzajúcu generáciu.

Hry sa údajne vo Veľkej Británii predalo len počas prvého dňa 192-tisíc fyzických kusov, kedy Christopher Dring na Twitteri označil The Last of Us Part 2 ako najlepšie predávanú hru roka a rozhodne najúspešnejšiu „krabicovku“ od Sony pre PS4.

Na margo úspechu reagovala aj česká pobočka Sony, ktorá v tlačovej správe oznámila rovnako významný úspech hry na území Česka a Slovenska, kde sa už o polnoci pred vydaním u vybraných predajcov tvorili dlhé rady nadšencov.

„Predaje The Last of Us Part II počas prvého dňa po uvedení na trh sú v Českej republike a na Slovensku  historicky najvyššie v porovnaní s akýmkoľvek iným titulom, ktorý doposiaľ vzišiel z dielne PlayStation Studios“, informuje zastúpenie Sony v oficiálnej tlačovej správe. 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom