Dlho očakávaný titul The Last of Us 2 je síce vonku len 2 dni, avšak od hráčskej komunity dostáva prekvapivo naozaj zabrať. Na populárnej ratingovej platforme Metacritic totiž hra získala neuveriteľne nízke skóre od používateľov, píše Forbes.

Hráči sú nahnevaní

The Last of Us 2 patrilo v hernej komunite bez pochýb medzi najočakávanejšie tituly tohto roka. Napriek tomu, že hra je vonku len od piatka, 19. júna, však na populárnej ratingovej platforme Metacritic získala neuveriteľne nízke skóre od hráčov, ktoré sa momentálne pohybuje na úrovni 3,7 / 10.

To je v porovnaní s hodnoteniami kritikov, ktorí dali hre skóre 9,5 / 10 a zaradili ju tak medzi najlepšie tituly súčasnosti naozaj obrovský rozdiel. V čase písania článku hru má hra dokonca viac než 43 000 používateľských hodnotení a nejedná sa tak iba o „vyčíňanie“ zopár nepriaznovcov série či samotného štúdia Naughty Dog.

Prečo je však tak dlho očakávaný titul nakoniec doslova bombardovaný zlými hodnoteniami od hráčov? Existuje viacero dôvodov, pričom môže ísť o výskyt viacerých LGBT postáv, vrátane samotnej Ellie či množstvo predošlých spoilerov na hru, ktoré hráčom vopred odhalili zápletky.

Do úvahy samozrejme spadá aj fakt, že sa určitému množstvu hráčov The Last of Us 2 naozaj nepáčilo a už po pár hodinách hrania si tak vyslúžilo nelichotivé skóre.

V tomto prípade, kedy je negatívnych hodnotení naozaj prebytok a sú v obrovskom kontraste s pozitívnymi, sa to však zdá byť nanajvýš prehnané.

Je pochopiteľné, že nie všetci musia súhlasiť s kritikmi a nie každému sa hra pozdáva. The Last of Us 2 má však pozitívne ohlasy takmer všade a aj tých zopár kritickejších hodnotení od niektorých portálov nie je určite na úrovni skóre, ktoré si hra vyslúžila od používateľov.

K hodnoteniam sa nedávno vyjadril aj viceprezident štúdia Naughty Dog, Neil Druckmann, ktorý pridal príspevok na Twitter s „poďakovaním“ hráčom za obrovské množstvo hodnotení.

Ak však počet hodnotení porovnáme s inými populárnymi titulmi, ide naozaj o priepastný rozdiel. Napríklad prvá časť The Last of Us nazbierala „iba“ takmer 10 000 hodnotení a GTA V, jedna z najobľúbenejších hier všetkých čias, má na svojom konte približne 20 000 recenzií na piatich rôznych platformách.

Pokiaľ ide o kontext, časť 1 posledného z nás získala za celý svoj život iba približne 9 000 recenzií. Grand Theft Auto V, najobľúbenejšie hlavné vydanie všetkých čias, má od svojho vydania v roku 2013 iba asi 20 000 používateľských recenzií na piatich platformách.

The Last of Us 2 rozhodne nie je nevydarený kúsok a skóre 3,7 / 10 si určite nezaslúži, o čom sme sa nedávno presvedčili aj my v našej recenzii titulu. Rozhnevaných hráčov je však stále dosť a napriek mnohým kvalitám hry ju tak ťahajú stále viac a viac ku dnu používateľských recenzií.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú