banner-iphone-7
Áno, možno si povieš, že takúto správu si už čítal a problémy so zamŕzajúcimi Apple zariadeniami len vďaka obyčajnému textu je obohraná pesnička. V tomto bode však dávame do pozornosti najnovší problém zariadení s logom nahryznutého jablka. 

Opäť sa totiž prejavil závada, pri ktorej sa vyššie spomínané produkty dostávajú do úzkych, a to opäť len vďaka jednoduchému textu, ktorý na 2-3 minúty kompletne znefunkční celé zariadenie. Problém sa prejavuje aj na iOS 10.2.1, no dobrou správou je, že má jednoduchú opravu. Ak dostaneš na iPhone alebo iPad text, ktorý obsahuje emoji bielej vlajky, znak VS16 (nie je ho vidno) číslo 0 a znak dúhy, priprav sa na krušné chvíle, pri ktorých budeš určite tŕpnuť. Problém pritom spôsobuje veľmi primitívna chyba. Neviditeľný znak VS16 povie systému, aby skombinoval dva znaky vedľa seba, ktoré nejdú skombinovať a v konečnom dôsledku sa systém doslova zapletie do vlastných algoritmov.

Záchranu pred týmto, dajme tomu neškodným útokom, mierne zachraňuje fakt, že sa text nedá poslať len tak ľahko a vyžaduje si istú dávku kumštu. Spôsobov je viacero, či už pomocou počítača, alebo priamo cez smartfón skrz špeciálny postup, detaily nájdeš vo videu vyššie, ktoré však slúži výhradne len na informatívne účely a určite nikomu neodporúčame niečo podobné skúšať. Bohužiaľ, smutným faktom je neschopnosť používatelia brániť sa voči takýmto útokom, a tak sú odkázaní len na nezištnú pomoc od Apple, ktorá je ale zatiaľ v nedohľadne.

TIP: Tento podarený stojan dokáže premeniť Apple Watch na miniatúrny Macintosh

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom