banner-redmi-pro
Už dlho sa nám nedostal žiadny smartfón do redakcie, no toto neplodné obdobie určite nahradia nasledujúce týždne, v ktorých očakávame príchod nejedného zaujímavého zariadenia. Prvým na rade, ktorý podíde naše testy, je najnovší high-end prírastok od Xiaomi, Xiaomi Redmi Pro.

Tento smartfón netreba nijak extra predstavovať a vyslúžil si pozornosť fanúšikov ihneď po predstavení, kedy lámal rekordy záujmu spolu so zbrusu novým notebookom Xiaomi Mi Notebook Air. Po trochu dlhšej dobe sa smartfón dostal aj k nám a začíname ho pre vás podrobne testovať. Za poskytnutie zariadenia ďakujeme e-shopu iBuygou.com, v ktorom si môžete kúpiť všetky tri verzie tejto novinky. Testovanie bude prebiehať klasicky nasledujúcich 10 dní a rozhodli sme sa, že pripravíme aj exkluzívnu videorecenziu. Odporúčame vám teda, aby ste začali odoberať náš YouTube kanál.

Xiaomi-redmi-pro-testujeme

Xiaomi Redmi Pro prichádza s nádhernou hliníkovou unibody konštrukciou, ktorá je brúsená na povrchu a dodáva veľmi elegantný efekt. Predná strana disponuje 5,5-palcovým OLED displejom s FullHD rozlíšením. Náročné operácie, moderné hry a potrebný výkon dokáže dodať procesor MediaTek Helio X25, ktorý podporuje 3 GB RAM pamäť, 64 GB úložisko (v našom prípade) a akcelerátor Mali-T880. Android 6.0 Marshmallow dopĺňa nadstavba MIUI 8 a potrebnú energiu pri používaní poskytuje nadpriemerná 4050 mAh batéria.

xiaomi-redmi-pro-testujeme (3)

Najväčšou prednosťou smartfónu je však duálny fotoaparát na zadnej strane. Hlavný snímač má 13 MPx rozlíšenie a dopĺňa ho 5 MPx sekundárny snímač, pomocou ktorého sa dá efektne meniť clona a preostriť fotografiu aj po odfotení. Na fotografie, ktoré vytvára Redmi Pro, sa veľmi tešíme a schopnosti tejto výbavy aj patrične otestujeme. Na záver ešte spomenieme DualSIM funkcionalitu a podporu 4G na frekvenciách 1800, 2100 a 2600 MHz.

xiaomi-redmi-pro-testujeme (7)Kúpiť Xiaomi Redmi Pro za 284 €
Helio X25 a 64 GB ROM

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom