banner-mi-mixOktóber by sme mohli zhodnotiť ako nezabudnuteľný mesiac pre fanúšikov Xiaomi. Jeden z najväčších výrobcov na svete obohatil zastúpenie smartfónov o dva nové exempláre, presnejšie o modely Mi Note 2 a revolučný Mi MIX.  

O Mi MIX tentoraz nebudeme hovoriť, no sľubujeme vám, že pilne pracujeme na získaní tohto technologického unikátu za účelom podrobnej recenzie. Do redakcie sa nám najnovšie dostal Xiaomi Mi Note 2, teda smartfón, ktorý jedným z najkrajších zariadením od čínskeho výrobcu doteraz. My sa naňho pozrieme našim „podrobným okom“ a otestujeme pre vás všetky jeho kľúčové atribúty. Testovanie je už v plnom prúde a veľmi radi uvítame akékoľvek otázky priamo pod týmto článkom. Za poskytnutie smartfónu ďakujeme e-shopu GearBest.com.

xiaomi-mi-note-2-testujeme-1

Vyššie spomínané označenia za jedno z najkrajších zariadení od Xiaomi má na svedomí hlavne sklenená konštrukcia s hliníkovým rámom a 3D zahnutím zadnej strany. Zahnutá však nie je len zadná strana, ale premiérovo aj displej, a to za pomoci 5,7-palcového FullHD OLED displeja. Pod kapotou si svoju práce usilovne odvádza procesor Snapdragon 821 so 6 GB RAM pamäte a 128 GB interným úložiskom. Jedinečnou vlastnosťou je však použitie až 4070 mAh batérie, ktorú je možné opätovne dobiť skrz USB Type-C port za pomoci rýchlonabíjania Quick Charge 3.0.

xiaomi-mi-note-2-testujeme-3

Android 6.0 Marshmallow operuje s obľúbenou nadstavbou MIUI 8. 22,56 MPx Sony IMX318 fotoaparát v zadnej stene vyzerá na papieri určite špičkovo, no oveľa viac nás zaujímajú reálne výsledky, ktoré rozhodne otestujeme ako najlepšie vieme. Selfie fotografie sa dajú vytvárať pomocou 8 MPx snímača vpredu.

xiaomi-mi-note-2-testujeme-4

Dostupné je aj NFC, ultrazvukový skener odtlačkov prstov v domovskom hardvérovom tlačidle a DualSIM funkcionalita s kompletnou nádielkou LTE frekvencií, žiaľ, nami testovaný kus je síce najvýkonnejší variant smartfónu, no jedná sa o čínsku verziu s tradičnou trojicou európskych frekvencií.

xiaomi-mi-note-2-testujeme-2

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP