Od 1. apríla sme na míle ďaleko, no Elon Musk má zrejme posunutý kalendár. Na svojom Twitteri zverejnil príspevok, v ktorom sa píše, že automobilka pripravuje pre Tesly novú funkciu, ktorá bude využívať externé reproduktory. Musk chce z nich púšťať „výťahovú hudbu“.

Elon je milovníkom takzvaného „snake jazzu“ a okrem toho má rád aj „Polynézsku výťahovú hudbu“, ktorú môžeš počuť vo videu nižšie. Toto video na Twitter pridal samotný Musk a navyše k nemu dodal, že výťahová hudba je podľa neho podhodnotená.

Teraz sa však pohráva s myšlienkou, že by takáto hudba mohla hrať z externých reproduktorov elektromobilov automobilky Tesla. Externé reproduktory sú aj v krajinách EÚ nevyhnutnou výbavou elektromobilu a plug-in hybridu v elektrickom režime už od leta minulého roka. Pri nízkych rýchlostiach vydávajú zvuk, aby chodci počuli blížiace sa auto. Ak teda automobilka dotiahne túto funkciu až do finále, bude to prvá možnosť, ako sa budú dať externé reproduktory využiť aj inak, než na čo sú určené.

Aj keď je nápad s výťahovou hudbou zrejme úplná zbytočnosť, vôbec nie je vylúčené, že túto funkciu naozaj v budúcnosti uvidíme. Ako informoval portál Electrek, Musk tiež v minulosti vtipkoval o pridaní „prdiacej“ funkcie do auta, ktorú sme nakoniec naozaj uvideli. Dávnejšie sa tiež pohrával s funkciu, ktorá by dokázala hovoriť na ľudí podobne ako legendárne auto „Knight Rider“, no takáto možnosť ostala len v štádiu prototypu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom