Futuristický pickup sa bude hromadne vyrábať v texaskej továrni v Austine a prvotnú výrobu má fabrika naštartovať už čoskoro. To však Tesle nebráni naplno testovať predprodukčný prototyp, jeden sa premával na testovacej dráhe vo Freemonte v Kalifornii, informuje portál InsideEVs.

Nové video, ktoré sa objavilo na kanáli Chile Al100, odhaľuje futuristický Cybertruck z úplne všetkých uhlov. Zábery elektromobilu preháňajúceho sa po testovacom okruhu sú zachytené dronom.

Všimnúť si môžeme hneď niekoľko detailov, ako napríklad jeden obrovský stierač na čelnom skle či modré nálepky, ktoré zrejme značia zmeny v dizajne. Je teda jasné, že inžinieri na vozidle ešte stále pracujú a vylepšujú ho.

Chile Al100/YouTube/Screenshot

Na niektorých záberoch sa dokonca zdá, že zadné kolesá sú menšie než predné, no môže ísť len o optickú ilúziu spôsobenú natáčaním zadnej nápravy. Vo videu tiež vidieť, ako mohutne vyzerá Cybertruck vedľa Tesly Model 3, ktorá sa premávala po okruhu zároveň s pick-upom.

Chile Al100/YouTube/Screenshot

Skutočná vlajková loď

Tesla len nedávno zo svojej webovej stránky stiahla špecifikácie parametrov Cybertrucku a dnes už zrejme vieme, čo za tým stálo. Kým pôvodná najvyššia verzia mala dostať tri elektromotory, spoločnosť sa nakoniec rozhodla až pre štyri, teda jeden pre každé koleso.

Vozidlo vďaka tomu môže poskytnúť hneď niekoľko ďalších schopností, ako sľubovaný „crab walk“, teda schopnosť diagonálnej jazdy vďaka natáčaniu všetkých štyroch kolies. Tesla túto schopnosť oznámila po tom, čo ju do svojho pickupu implementoval GMC.

Cybertruck okrem toho poskytne aj extrémne rýchle a citlivé regulovanie krútiaceho momentu nezávisle na každom jednom kolese. To je ďalšia skvelá vlastnosť do terénu, do ktorého sa Cybertruck na rozdiel od množstva iných drahých „off-roadových“ áut môže vydať, keďže je skonštruovaný z nerezovej ocele a vďaka agresívnemu dizajnu mu prípadné rany len pridajú na kráse.

Futuristické prvky miznú

Nedávno sa objavilo video Cybertrucku, na ktorom sú vidieť klasické spätné zrkadlá. Video zhotovil Jesse Sandoval a upozornil naň aj portál Electrek. Kvalita záznamu je mizerná, čiže veľa detailov pozorovať nemôžeme.

NEPREHLIADNI
Tesla Cybertruck nebude nakoniec až tak futuristická, miznú z nej inovácie. Takto vyzerá na najnovších záberoch

Čo je však zreteľne vidieť, sú práve klasické spätné zrkadlá na vozidle a okrem nich je dobre pozorovateľné aj natáčanie zadnej nápravy, ktoré Musk potvrdil iba pár týždňov dozadu.

Je dosť možné, že Tesla nakoniec prinesie viacero verzií určených pre rôzne trhy. Práve tá bez spätných zrkadiel by mohla prúdiť aj k nám do Európy. Európska legislatíva totiž povoľuje nahradiť spätné zrkadlá kamerami, ako sme to mali možnosť vidieť napríklad pri Audi e-tron.

V Amerike takéto riešenie ale zatiaľ nie je legálne, takže na domácom trhu bude zrejme Tesla predávať Cybertruck s klasickými späťákmi. Twitterový používateľ @ajtourville si dokonca všimol, že testovaný Cybertruck má kratší predný nos a dlhšie čelné sklo, čiže zmeny produkčnej verzie by mohli byť ešte väčšie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú