Nestáva sa príliš často, že si veľké spoločnosti, ako napríklad Tesla, verejne priznajú nejakú chybu. Na prekvapenie všetkých tak americká automobilka nedávno urobila. Priznala totiž, že jazda cez veľké kaluže vody môže vyústiť až k poškodeniu auta, informoval portál Electrek.

Tesla sa kvalitou svojho spracovania v žiadnom prípade neradí k špičke, no ak jej nedostatky a nedokonalosti vyústia až k tomu, že na aute samovoľne praskne sklo, odletí strecha alebo odpadne zadný nárazník, problémy budú zrejme už niekde na konštrukčnej úrovni.

Niekoľkým vodičom sa totiž v minulosti stalo, že ak s Modelom 3 jazdili v daždi a prechádzali cez väčšie kaluže vody, ich zadný nárazník sa jednoducho odtrhol od zvyšku karosérie. Tesla okamžite začala vyšetrovať, čo tento problém mohlo spôsobovať, no až do dnešných dní sa poškodení majitelia odpovede nedočkali.

Ako keby toho nebolo málo, autorizované servisy dokonca mali problém s opravou týchto poškodení a v niektorých prípadoch ich nechceli vyriešiť v rámci záruky, pretože obviňovali vodičov, že jazdili „cez príliš hlboké mláky“.

Nespokojní majitelia sa až do týchto dní nevedeli dočkať žiadneho oficiálneho stanoviska, ktoré by potvrdzovalo konštrukčnú chybu pri Modeloch 3, ktorým odpadal zadný nárazník počas jazdy cez vodu. Až teraz automobilka oficiálne zverejnila servisný dokument, v ktorom vysvetľuje, prečo a v akých prípadoch môže dôjsť k poškodeniu vozidla pri jazde cez kaluže vody.

Na poškodenia sa vzťahuje záruka

Podľa servisného dokumentu môže dôjsť k poškodeniu auta v ojedinelých prípadoch na vozidlách Tesla Model 3 vyrobených vo Fremonte pred 21. májom 2019. Poškodenie môže nastať v prípade, ak vodič prejde cez kaluž stojatej vody alebo počas nepretržitej jazdy po diaľnici so zlým odtokom vody. V takýchto prípadoch skutočne mohlo dôjsť k odtrhnutiu zadného nárazníka a k poškodeniu jeho úchytov. Dokument navyše potvrdzuje platnosť záruky na tieto poškodenia.

Pozitívnou informáciou v dokumente je, že problém sa vzťahuje iba na vozidlá vyrobené pred májom 2019, čiže Tesla si už zrejme vtedy uvedomovala nejaké technické nedostatky na konštrukcii Modelov 3 a podľa všetkého ich aj odstránila. Teraz už len ostáva vyriešiť problémy s praskajúcimi sklami, ktoré sa v posledných mesiacoch začali húfne objavovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP