Tesla sa v momente uvedenia prvého Modelu S na trh radila k špičke najspoľahlivejších nových vozidiel, no v priebehu rokov svoju pozíciu stratila a dnes sa automobilke podarilo prepadnúť takmer na chvost rebríčka organizácie Consumer Reports. Ako informuje portál CNBc, Model S a Model Y už organizácia dokonca viac neodporúča kúpiť.

Najmä Model S od Tesly bol dlhodobou stálicou v odporúčaniach rankingovej organizácie Consumer Reports, ktorá hodnotí spoľahlivosť vozidiel na základe niekoľkých kritérií, no predovšetkým je to na základe reálnych skúseností používateľov.

Ako upozornil aj portál Cnet, po novom už Model S organizácia neodporúča a zo zoznamu spoľahlivých vozidiel dokonca zmizol aj Model Y. Dôvodov, prečo si tieto dva modely viac neudržali štatút spoľahlivých vozidiel, je niekoľko.

YouTube

Celkové hodnotenie spoločnosti v tomto roku degradoval najmä Model Y, ktorého majitelia hlásili množstvo problémov s karosériou. Jednému z majiteľov dokonca odletela strecha na úplne novom kúsku.

Consumer Reports/Screenshot

Ďalšími nedostatkami, ktoré sa týkajú aj Modelu S, majú byť podľa spotrebiteľov problémy s nesprávne doliehajúcou karosériou či problémy s lakom, na ktorom dokonca niektorí našli ľudské vlasy. Okrem toho Model S stratil zopár bodov aj kvôli problému s počítačom a dotykovou obrazovkou, ktoré sa u zákazníkov objavili v priebehu tohto roka.

Screenshot / YouTube

V hodnotení Consumer Reports si však už tradične veľmi dobre viedli japonské automobilky, na prvom mieste sa umiestnila Mazda, za ňou nasleduje Toyota a Lexus. Honda a Hyundai sa umiestnili na piatom, respektíve šiestom mieste.

Ani nemecké automobilky si v teste spoľahlivosti nových vozidiel neviedli až tak dobre, spomedzi 26 automobiliek obsadzovali stredné až nižšie priečky. Jediným vozidlom Tesly, ktoré je aj naďalej odporúčané organizáciou Consumer Reports, je najlacnejší Model 3. Aj pri tomto vozidle sa však objavilo niekoľko kontroverzií, ktoré súvisia s jeho spoľahlivosťou, respektíve kvalitou spracovania.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú