Spoločnosť SpaceX vyslala tento elektromobil do vesmíru ešte v roku 2018, pričom do sedadla vodiča posadila postavu pomenovanú ako Starman. Počas viac ako jedného roka putoval tento model Tesly vesmírom a prednedávnom sa mu podarilo dosiahnuť veľký míľnik. Elektrická Tesla Roadster so svojim vodičom poprvýkrát prešla orbitu okolo Slnka a čoraz viac sa približuje k Marsu, informuje Electrek.

Vesmírna spoločnosť SpaceX vypustila elektromobil Tesly so Starmanom do vesmíru na počesť prvého letu rakety Falcon Heavy. Roadster na palube však nebol obyčajným elektromobilom. Jednalo sa totiž o model, ktorý bol vo vlastníctve Elona Muska.

Prvý vesmírny elektromobil obletel orbitálnu dráhu okolo Slnka

CEO Tesly a SpaceX sa tak rozhodol zavŕšiť prvý let tejto obrovskej rakety veľkolepým vypustením svojej Tesly do vesmíru, kde počas posledných 18 mesiacov putovala okolo Slnka. Počas tejto cesty boli vytvorené aj úchvatné fotografie tohto Roadsteru putujúceho vesmírom, kde dosiahol rýchlosť, o akej môžu na Zemi snívať aj tie najrýchlejšie automobily. Tesla Roadster stále putuje obrovskou rýchlosťou a podľa webu „whereisroadster“, ktorý monitoruje cestu tohto elektromobilu, absolvovala celý let na orbite okolo Slnka.

Nenechaj si ujsť
Ruskí vedci si uťahujú z Elona Muska. Do vesmíru vypustili hračkárske autíčko

Stále viac sa tak približuje Marsu, hoci je od neho v čase písania článku vzdialená ešte 112 746 865 kilometrov. Aktuálne sa však pohybuje rýchlosťou až 11,9 km/s a diaľka medzi týmto Roadsterom a Marsom sa tak neustále zmenšuje. Ešte v novembri minulého roka sa elektromobil priblížil k tejto planéte, ktorú ale minul. Podľa výpočtov sa však očakáva, že sa Tesla Roadster so Starmanom opäť priblížia k Zemi až v roku 2091, informuje Gizmodo.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom