Pred pár týždňami vyslovil Elon Musk odvážne slová, ktoré naznačovali, že jeho najbližším plánom je vyslať Teslu Roadster do vesmíru. Po týchto tvrdeniach vyvstali pochybnosti, či je možné tento cieľ vôbec naplniť, no CEO spoločnosti SpaceX to skutočne myslel vážne. Dôkazom Muskovej odhodlanosti sú fotografie, na ktorých je Tesla Roadster pripravená v rakete Falcon Heavy na ďaleký let. 

Doterajšia náplň spoločnosti SpaceX zahŕňala výrobu rakiet Falcon 9, pomocou ktorých boli do vesmíru vynášané satelity a iné zariadenia. Elon Musk však pred dlhým časom odhalil veľkolepé plány rakety Falcon Heavy, ktorá je najväčším strojom, aký jeho vesmírna agentúra postavila. Po dlhom čakaní sme sa stali svedkami odhalenia prvých fotografií tejto monštruóznej rakety. Jej prvou úlohou pri premiérovom lete do vesmíru zrejme skutočne bude odniesť Teslu Roadster k Marsu.

Roadster zamieri ku hviezdam

Mnohí ľudia tieto tvrdenia spočiatku s úsmevom na tvári spochybňovali, no Elon Musk sa rozhodne neplánuje vzdať. Najnovšie fotografie z útrob SpaceX naznačujú, že elektrická Tesla Roadster je naozaj naložená a pripravená na let. Prekvapením však je, že sa nejedná o poslednú generáciu tohto elektromobilu, ale jeho predchodcu, ktorý debutoval pred niekoľkými rokmi. CEO Tesly, SpaceX a niekoľkých ďalších spoločností prezradil, že práve tento model má preňho zvláštnu sentimentálnu hodnotu. 

Nenechaj si ujsť
Elon Musk chce poslať svoju Teslu Roadster do vesmíru. Dostane ale vôbec povolenie?

Nadchla ma myšlienka, že tento elektromobil bude cestovať nekonečným vesmírom a jedného dňa ho môže objaviť nejaká mimozemská civilizácia.“- Elon Musk, CEO SpaceX.

Dôvodom, prečo sa Musk rozhodol na prvý let rakety Falcon Heavy využiť Teslu Roadster, je práve fakt, že ide o demonštračnú a prvú cestu tejto rakety mimo našej planéty. Mimo citovej hodnoty je tento elektromobil zároveň omnoho lacnejší ako niektorý z drahých satelitov či iné špičkové zariadenie. Je však otázne či Tesla Roadster vydrží vo vesmíre pár tisíc rokov. Spomedzi 2000 vyrobených kusov tohto modelu na tomto svete „prežilo“ len málo z nich. Práve táto cesta sa tak môže stať pre tento elektromobil pamätnou.

Nadšenie ale môže ešte opadnúť, pokiaľ Elon Musk nedostane pre takýto let potrebné povolenia. Ak sa mu podarí zvládnuť mnohé právne ťahanice, môžeme sa tak už onedlho stať svedkami ďalšieho významného počinu tohto vizionára. Premiéra rakety Falcon Heavy by sa mala konať už počas najbližších týždňov. Po jej finálnom dokončení to tak môže byť práve Tesla Roadster, ktorá sa na nej ako prvá odvezie do ďalekého vesmírneho priestoru. Myslíš, že si Musk splní tento veľkolepý plán?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom